تکنولوژی JetIntelligence چیست؟

تکنولوژی JetIntelligence چیست؟

با مرور زمان، تکنولوژی پرینترها به سرعت در حال پیشرفت است. از زمان ایجاد اولین چاپگر جوهر افشان در سال 1976، اچ پی کار بر روی فناوری های انقلابی و بهبود دستگاه های خود را متوقف نکرده است. فناوری JetIntelligence که برای پرینترهای لیزری ساخته شده نمونه خوبی از این موضوع است. اگر به دنبال عملکرد بهتر، کارایی بیشتر یا کیفیت بالاتر چاپ هستید JetIntelligence همه ی این موارد را دربر دارد. شرکت HP در همکاری با Canon یکی از پیشرفته ترین فناوری های چاپگر موجود در بازار را توسعه داده است.

اما JetIntelligence دقیقاً چیست؟ بیاید این تکنولوژی را به طور کامل بررسی کنیم:

معرفی تکنولوژی JetIntelligence

به طور خلاصه، JetIntelligence مجموعه ای از ویژگی های منحصر به فرد در کارتریج های لیزری اصلی HP است. این فناوری موجب افزایش بهره وری و کارایی کارتریج ها شده و باعث می شود بتوانید تعداد صفحات بیشتری را از طریق کارتریج های لیزری چاپ کنید.

کارتریج های اصلی لیزری اچ پی با تکنولوژی JetIntelligence ویژگی های زیر را دارند:

  1. تونر HP ColorSphere 3
  2. تکنولوژی حداکثر کننده صفحات چاپی (Page Maximizer Technology)
  3. تکنولوژی معیار چاپ (Print Gauge Technology)
  4. حذف مهر و موم به صورت خودکار (Auto Seal Removal)
  5. تکنولوژی ضد تقلب (Anti-Fraud Technology)

در ادامه به توضیح هر یک از ویژگی های فوق می پردازیم:

تونر HP ColorSphere 3

شرکت اچ پی تونر HP ColorSphere را به گونه ای طراحی کرده که بتواند در پرینترهای کوچکتر و سریعتر جای گیرد. تونرهای جدید که با این تکنولوژی ساخته شده‌اند، دارای یک ساختار سه لایه ای شامل: پوسته سخت خارجی، پلیمرهای رنگی و هسته نرم هستند. به دلیل داشتن هسته ی نرم، این تونرها دارای نقطه ذوب بسیار پایینتری نسبت به تونرهای سابق (تونرهای سنتی) هستند.

تونر HP ColorSphere 3

مزایای ساختار تونرهای جدید نسبت به تونرهای سنتی

کاهش هدر رفت تونر: پوسته سخت و بادوام خارجی تونر، سایش آن را کاهش می دهد. بنابراین تونر شکل و اندازه خود را از اولین صفحه چاپی تا آخرین صفحه حفظ می کند. در نتیجه همه ی تونر موجود در کارتریج قابل استفاده است و هدر رفت ندارد. در حالیکه در کارتریج‌های سنتی به اندازه ۱۵ درصد از تونر موجود در کارتریج کاهش می‌یابد و یا بدون استفاده می‌ماند.

مصرف بهینه انرژی: نقطه ذوب پایین‌تر این تونرها، موجب کاهش مصرف انرژی تا 50 درصد می شود.

اشغال فضای کمتر: تولید کارتریج های اچ پی با تکنولوژی JetIntelligence، موجب می شود که نسل جدید پرینتر کوچک تر شده و با سرعت بیشتری کار کنند. این در حالی است که هنوز کیفیت چاپ بی نظیری ارائه می دهند.

شکل یکنواخت ذرات تونر و جای گیری دقیق آنها باعث می شود که طیف گسترده ای از رنگ ها روی صفحه ظاهر شود.

تکنولوژی حداکثر کننده صفحات چاپی (Page Maximizer Technology)

همانطور که اشاره کردیم تونر ColorSphere 3 پوسته ی خارجی سختی دارد که از تونر در برابر ساییدگی محافظت می کند. در نتیجه تونر به هدر نمی رود و همه ی تونری که در کارتریج وجود دارد استفاده می شود. پس نسبت به تونرهای قدیمی که در طی فرآیند چاپ، مقداری از تونر هدر میرفت تعداد صفحات بیشتری می توانند چاپ کنند. بنابراین تعداد دفعات تعویض کارتریج کمتر می شود، پس در وقت و هزینه ی کاربران پرینتر صرفه جویی می شود.

 

چاپ تعداد صفحات بیشتر با تکنولوژی JetIntelligence

 

تکنولوژی معیار چاپ (Print Gauge Technology)

این تکنولوژی با جمع آوری بعضی اطلاعات از کارتریج مانند: چرخش قطعات، مقدار تونر استفاده شده و دما و رطوبت محیط، به طور هوشمندانه عمر کارتریج را پیش بینی می کند. این اندازه ها همراه با الگوریتم های پیچیده به تعیین تاریخچه و رفتار چاپ یک پرینتر کمک می کنند. تکنولوژی معیار چاپ یک معیار ساده و قابل اطمینان برای پیش بینی عمر کارتریج به مشتری ارائه می دهد.

در ویدیوی زیر می توانید مشاهده کنید که چطور مقدار باقی مانده ی تونر موجود در کارتریج به کاربر نمایش داده می شود:

 

حذف مهر و موم به صورت خودکار (Auto Seal Removal)

کارتریج یک نوار محافظتی دارد که هنگام حمل و نقل و جابه‌جایی، ذره‌های تونر را درون کارتریج نگه می دارد. به این نوار، مهر و موم یا نوار کشیدنی می گویند. در کارتریج های تونری که فناوری JetIntelligence دارند، مهر و موم درون کارتریج تونر است و هنگام نصب کارتریج، به صورت خودکار و بدون دخالت کاربر حذف می شود. در نتیجه مشتریان می توانند به سادگی و بدون هیچ تاخیری عمل چاپ را انجام دهند.

تکنولوژی ضد تقلب یا ضد کلاهبرداری (Anti-Fraud Technology)

کارتریج‌های استفاده شده و یا تقلبی را شناسایی و به مشتری اعلام می کند. تکنولوژی ضد تقلب در کارتریج های لیزری با ویژگی JetIntelligence وجود دارد و در پرینترهای لیزری و چندکاره ی اچ پی عمل می کند.  این تکنولوژی هویت کارتریج اصل را تایید می کند و از مشتریان در برابر کلاهبرداری و استفاده از کارتریج های تقلبی محافظت می کند.

همچنین این فناوری از سیاست های فلیت (fleet) چاپ که برای سازماندهی چند وسیله چاپی در یک شرکت است پشتیبانی می کند.

تکنولوژی ضد تقلب تایید می کند که کارتریج نصب شده اصل است یا خیر. در صورتی که کارتریج، استفاده شده یا تقلبی باشد به مشتری اعلام می کند. این موضوع به کاربر اطمینان می دهد که واقعا محصول اصلی و با کیفیتی که هزینه آن را پرداخته دریافت کرده است.

دو ویژگی اختیاری با فناوری ضد تقلب وجود دارد. هر دو به صورت پیش فرض غیرفعال هستند و باید در پرینتر یا از طریق HP Web Jetadmin فعال شوند.

  1. حفاظت از کارتریج: به کمک این ویژگی شما می توانید یک کارتریج تونر نصب شده را به یک دستگاه یا فلیت لیزری اچ پی پیوند دهید. بنابراین کارتریج فقط در آن پرینتر یا فلیت مشخص کار خواهد کرد. این خاصیت به مدیریت موجودی کارتریج و مدیریت هزینه کمک می کند.
  2. چاپ فقط با کارتریج های اصل اچ پی: با این ویژگی شما می توانید کاری کنید که فقط کارتریج های اصل (اورجینال)  با یک دستگاه یا فلیت لیزری HP کار کنند. این خصیصه در مدیریت هزینه ها به شما کمک می کند و استانداردهای چاپ با کیفیت بالا را حفظ می کند.

تشخیص کارتریج تقلبی توسط فناوری JetIntelligence

هر محصولی که به وسیله ی شرکتی به جز HP ساخته شده باشد ولی بسته بندی و برچسب های آن مشابه اچ پی باشد تا مشتری را گمراه کند و باعث شود مشتری تصور کند آن محصول متعلق به کمپانی hp است، یک کالای تقلبی است.

یک کارتریج بازسازی شده، شارژ شده یا سازگار ممکن است در جعبه ای شبیه جعبه ی کارتریج اصلی اچ پی قرار گیرد و مشتری را به پرداخت قیمت بالاتر برای یک محصول تقلبی گمراه کند.

جعل کنندگان همیشه به دنبال راه های جدیدی هستند تا بتوانند از مشتریان اچ پی سوء استفاده کنند. اما در مقابل، کارتریج های لیزری اورجینال HP با ویژگی JetIntelligence، تکنولوژی منحصر به فرد ضد تقلب را ارائه می دهند.

هنگام نصب کارتریج، پرینتر به کاربر هشدار می دهد که “اچ پی اصل” یا “استفاده شده یا تقلبی” است. وقتی مشتری پیغام “استفاده شده یا تقلبی” را می بیند و جعبه ی کارتریج شبیه جعبه های اصلی HP باشد، احتمالا کارتریج تقلبی است. اما اگر جعبه ی کارتریج، برند تولید مجدد یا برندی به جز اچ پی داشت، کارتریج تقلبی نیست. بلکه بازسازی شده یا شارژ شده است. در واقع جعبه ی کارتریج کلید تشخیص تقلبی بودن یا نبودن کارتریج است.

کدام پرینترها کارتریج هایی با تکنولوژی JetIntelligence دارند؟

HP Color LaserJet Pro M252 serries که برای گروه های کوچکی از افراد با حجم کم چاپ در نظر گرفته شده است.

HP Color LaserJet Pro MFP M277 یک پرینتر چند کاره (MFP) کوچکتر از پرینتر M252 است.

کارتریج سازگار پرینترهای M252 و M277، کارتریج 201A اچ پی رنگی می باشد که از تکنولوژی JetIntelligence برخوردار است.

HP Color LaserJet Enterprise M552 and M553 series برای گروه های کاری بزرگتر طراحی شده است که به سرعت چاپ بالایی نیاز دارند. کارتریج 508A اچ پی رنگی با این دو پرینتر سازگار است.

HP Color LJ Pro M452; MFP M377, M477  کارتریج 410A اچ پی رنگی با این پرینترها سازگار می باشد.

کارتریچ هایی با تکنولوژی JetIntelligence

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonمشاوره فوری