درام دستگاه کپی

درام دستگاه کپی

درام دستگاه کپی

درام دستگاه کپی چیست؟

یکی از اجزای اصلی در پرینترها و دستگاه های کپی درام است که  می توان به ضرس قاطع گفت این قطعه در دستگاه کپی عضوی حیاتی به شمار می رود . درام دستگاه کپی به شکل میله ای استوانه ای شکل طراحی شده است .

در واقع اصلی ترین عملکرد  درام دستگاه کپی ، انتقال تصویر بر روی کاغذ است.  ساختار درام در چاپگر و دستگاه کپی تفاوت چندانی ندارد و این قطعه  در هر دو دستگاه یک نوع نقش را برعهده دارد .

با این حال تنها تفاوتی که بین کارکرد درام در دستگاه فتوکپی و چاپگر وجود دارد  به نحوه ی انتقال تصویر تابانده و ذخیره شده بر روی درام بر روی سطح کاغذ مربوط میشود. درام دستگاه کپی ،غلتکی استوانه ای شکل دارای سطحی براق است که رسانای نور بوده و می توان در آن الکتریسیته ی ساکن ایجاد نمود.

درام دستگاه کپی چه کاربردی دارد؟

درام دستگاه کپی در زمره اجزای اصلی دستگاه پرینتر لیزری و دستگاه کپی محسوب می شود . این قطعه نقش انتقال دهنده ی تصویر از پرینتر لیزری به روی کاغذ برای تولید چاپ نهایی را عهده دار است .

قابل به ذکر است که، تفاوت درام در دستگاه های کپی و پرینتر در نحوه ی انتقال تصاویر به درام است. درام را برای ایجاد تصویر واضح و شفاف بر اساس نوع کارایی دستگاه کپی و پرینتر لیزری انتخاب می کنند. درام دستگاه کپی از جنس سلنیوم و یا مواد دارای حساسیت نسبت به نور پوشیده شده است . هم چنین مواد پوشاننده درام رسانای الکتریسیته هستند.

دستگاه کپی و یا چاپگر، نور یا لیزری را که بر روی شکل تابانده و در حافظه خود ذخیره کرده است را بر روی لایه بیرونی درام می تاباند. در واقع  توسط سیم هاله نوری یا سیمی که الکتریسیته در سراسر آن جریان دارد به درام بار مثبت داده می شود .این بار همان  نور یا لیزری است که دستگاه کپی و یا پرینتر بر روی شکل تابانده و در حافظه خود ذخیره کرده است .ـ

در نهایت درام ویژگی الکتریکی آن را تغییر می دهد تا بتواند آن را بر روی کاغد انتقال دهد. درنتیجه این امر درام، تونر را به خود جذب کرده و از آن جایی که بار مثبت دارد تونر به مناطقی از درام که از بار منفی تخلیه شده اند می چسبد و پس از آن تونر به وسیله ی درام بر روی کاغذ می ریزد .

در انتها در قسمت فیوزینگ، تونر پخته شده و به کاغذ می چسبد و کاغذ پس از آن توسط غلطک های خروجی از دستگاه خارج میشود. بدین ترتیب تصویر مورد نظر توسط درام بر روی کاغذ حک شده و محصول نهایی ارائه داده میشود.

برای دریافت اطلاعات بیشتر و ارتباط با ما میتوانید با شماره ی زیر تماس گرفته و همچنین برای اطلاع از بروزترین قیمتها و محصولات موجود کانال تلگرامی ما را که در صفحه اصلی سایت موجود می‌باشد دنبال کنید. شماره پشتیبانی

۰۲۱-88324040

به این مقاله امتیاز دهید post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonخرید فوری