10 مشکل بزرگ پرینتر ها + راه حل

10 مشکل بزرگ پرینتر ها + راه حل

10 مشکل بزرگ پرینتر ها + راه حل

10 مشکل بزرگ پرینتر ها + راه حل:

در این مقاله سعی داریم 10 مشکل اساسی پرینتر ها و راه حل آنها را ذکر کنیم:

مشکل 1: پرینت کردن به کندی صورت میگیرد.

راه حل:

با کاهش کیفیت چاپ خروجی و بررسی عملکرد چاپگر – وصرفه جویی در  روند مصرف جوهر . در حالی که تنظیمات چاپگر بر اساس مدل متفاوت است، در اینجا نحوه تغییر حالت چاپ به حالت پیش فرض چاپ در اکثر برنامه های ویندوز وجود دارد. Print and Properties را انتخاب کنید و سپس یک تنظیم را انتخاب کنید که کیفیت چاپ را کاهش دهد. برای مثال، با در HP Photosmart 8450 تنظیمات کیفیت چاپ پیش فرض را از Normal به Fast Draft تغییر دهید (عکس زیر). سایر پیشنهادات افزایش سرعت: چاپ صفحات از وب سایت ها بدون هیچ گونه گرافیک، و در صورت امکان، افزایش RAM را به چاپگر خود.

 مشکل 2 : هزینه جوهر یا تونر بسیار زیاد است

راه حل:

یکی از راه حل ها صرفه جویی در مصرف، خرید یک کارتریج با ظرفیت بالاتر است. اگر شما مقدار زیادی چاپ می کنید، یک کارتریج جوهرافشان را با کارکرد 250 برگ یا یک کارتریج تونر با کارکرد 2000 صفحه را امتحان کنید.

مشکل 3: ویندوز کارهای چاپی را به چاپگر دیگر، اشتباه ارسال می کند

راه حل:

برای دلایل نامعلوم، ویندوز ممکن است یک چاپگر پیش فرض جدید را انتخاب کند – یکی که به طور خودکار کارهای چاپی را به آن ارسال می کند. (ممکن است وقتی که از ویندوز ویستا به ویندوز 7 ارتقا یافتید.) برای رفع این مشکل در ویندوز 7 روی Start کلیک کنید و دستگاه ها و چاپگرها (Devices and Printers) را انتخاب کنید. زیر چاپگرها و فاکس ها، بر روی چاپگر که می خواهید آن را پیش فرض قرار دهید راست کلیک کنید، و تنظیم را به عنوان چاپگر پیش فرض انتخاب کنید.(تصویر زیر)

 

مشکل 4: کاغذ های چاپ شده زیاد از حد کمرنگ،دارای خطوط افقی و لکه است

راه حل:

ممکن است که هد پرینتر کثیف شده  باشد، مشکلی که ممکن است در صورت استفاده از یک چاپگر جوهر افشان کم باشد. برنامه ابزار پرینتر می تواند هد پرینتر را از جوهر خشک شده تمیز کند و صفحه آزمون را برای بررسی چاپ کند. دستورالعمل های گام به گام نحوه انجام این کار با چاپگر متفاوت است. از منوی استارت ویندوز 7، روی دستگاه ها و چاپگرها یا کنترل پنل کلیک کنید(Devices and Printers or Control Panel)، و برای نرم افزار ابزار چاپگر خود مراجعه کنید.

***برای تمیز کردن هد پرینتر می توانید به دو مقاله ما مراجعه کنید: مقاله شماره یک مقاله شماره دو***

مشکل 5: چاپگر من می گوید جوهر کارتریج من خالی است درحالی که  فکر می کنم اشتباه است

راه حل:

ممکن است حق با شما باشد. پیام های تمام شدن جوهر به طور معمول غیر قابل اعتماد هستند. خبر خوب این است که: شما می توانید هک های مختلف را امتحان کنید تا  کنترل جوهر کارتریج را بدست بگیرید. ما پیشنهاد نمیکنیم که همه یا حتی برخی از این راهنماییها با چاپگر شما کار خواهند کرد، اما آنها ارزش تلاش دارند. یک نکته نشان می دهد چگونه برای بازنشانی جوهر کارتریج برای پرینتر های HP مختلف. و یک ویدیو در این زیر نشان می دهد که چگونه ارور تمام شدن جوهر کارتریج HP را برطرف کنید.

مشکل 6 : وایرلس پرینتر به کندی عمل میکند

راه حل:

برای به دست آوردن بهترین عملکرد از یک چاپگر شبکه، سخت است که اتصال سیمی، یا همان اترنت کابل را به روتر وصل کنید. چاپ بی سیم ممکن است در بسیاری از خانه ها و ادارات راحت تر باشد، اما محدودیت هایی هم  دارند. از آنجائیکه سرعت Wi-Fi با فاصله زیاد کم میشود، می توانید چاپگر بیسیم خود را به نزدیکترین نقطه از روتر قرار دهید. همچنین، مطمئن شوید که چاپگر Wi-Fi یا هر سرور چاپ بی سیم از سرعت 802.11n spec, پشتیبانی میکند.

 مشکل7 : استفاده از کارتریج های شارژ شده و مشاهده چاپ های ضعیف

راه حل:

ما توصیه می کنیم که با جوهرهای مرغوب شارژ انجام شود. . محصولات درجه سوم ممکن است پول شما را صرفه جویی کنند، اما عواقب آن می تواند بد باشد – به معنای واقعی کلمه – هرچه جوهر ارزان تر باشد چاپ های با کیفیت پایین تر تولید می کند.
دلیل دیگر این است: جوهر هدر رفته. تحقیقات نشان داده است که برخی از کارتریج ها بیش از 40 درصد از جوهر آنها را استفاده نمی کنند. بدترین متخلفان، متاسفانه، مارک های درجه سوم هستند. تولیدکنندگان چاپگر ممکن است به  از حد معمول جوهر را کمتر شارژ کنند ، اما حداقل شما می دانید که چه چیزی دریافت می کنید.

مشکل 8 : نمی دانم چگونه متن های بیشتری را در یک صفحه قرار دهم؟

راه حل:

کوچک کردن متن برای متناسب کردن دو صفحه در یک ورقه باعث صرفه جویی میشود (کاغذ را کمتری مصرف میکند) و چاپ را سریع تر می کند . این رویکرد دو برای یک برای صفحات گسترده، رسید ها و سایر اسناد که هنوز قابل خواندن است کاهش می یابد.

این رویکرد دو در یک صفحه برای صفحات گسترده، رسید ها و سایر اسناد که هنوز قابل خواندن است کاهش می یابد.

در هر ورژن از ویندوز، Print and Properties را انتخاب کنید و سپس بدنبال تنظیمات چاپگر(printer setting) بگردید که به شما امکان می دهد تعداد صفحات را در هر ورق افزایش دهید.

مشکل 9 : سینی کاغذ چاپگر ضعیف و شکننده است

برای کاهش هزینه در بعضی از چاپگرها، اغلب سینی سازندگان پرینتر کم ظرفیت یا شکننده هستند.

پس چه کاری می توانید انجام دهید؟ قبل از خرید چاپگر، سینی کاغذ را با دقت بررسی کنید. اگر به نظر می رسد که بعد از اولین sideswipe شکستن، احتمالا عاقلانه است که یک مدل دیگر بدست آوریم. اگر سینی برای نیازهای چاپ شما خیلی کوچک باشد، ببینید آیا گزینه ای با ظرفیت بالاتر وجود دارد.

مشکل 10 : چاپگر چندکاره من دیگر اسکن نمیکند!

اگر اسکنر چاپگر چند منظوره (MFP) شما متوقف شود، ممکن است نرم افزار اسکنر خراب شود؛ سعی کنید بسته نرم افزاری چاپگر را دوباره نصب کنید. اگر با انجام این کار درست نشود، بهتر است که راهنمای کاربر و، در صورت نیاز، صفحه پشتیبانی سازنده را بررسی کنید. خرب شدن اسکنر در یک MFP غیر معمول نیست و ممکن است که کل یونیت مربوط به اسکنر نیاز به تعویض داشته باشد.

**شما همچنین می توانید برا سرویس در محل و تعمیر انواع پرینتر های خود با شماره 02188324040 تماس بگیرید.**

به این مقاله امتیاز دهید post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonخرید فوری