چگونه عمر کارتریج خود را تا 2 برابر افزایش دهیم؟

چگونه عمر کارتریج خود را تا 2 برابر افزایش دهیم؟

چگونه عمر کارتریج خود را تا 2 برابر افزایش دهیم؟

چگونه عمر کارتریج خود را تا 2 برابر افزایش دهیم؟

چگونه عمر کارتریج خود را تا 2 برابر افزایش دهیم؟ : اگر شما نیز جزء  آن دسته کاربرانی هستید که از پرینتر استفاده می کنید، مطمئنا با کارتریج و نحوه تعویض یا شارژ آن آشنایی دارید و نکته مهم تر اینکه از هزینه شارژ یا تعویض و یا خرید آن مطلع هستید!

لطفا اگر به نظرتان هزینه شارژ کارتریج پرینترتان بیش از استفاده شما از خود دستگاه پرینترتان است یا اینکه معتقدید کارتریج پرینترتان حالاحالا باید کار می‌کرد، ولی الان پرینت خوبی دریافت نمی‌کنید و می خواهید خودتان کارتریج پرینتان را شارژ کنید،و در کنار آن هزینه ای هم متحمل نشوید،پس:

(با ما همراه باشید.)

توجه: پیش از هرچیز، ذکر این نکته ضروری است که کارتریج تولید شده اکثر شرکت‌ها قابل حلال است یعنی قابلیت حل شدن در آب را دارد، اما برای این که مطمئن شویم جوهر پرینترما نیز این قابلیت را دارد یا نه، کافیست انگشت خود را خیس کرده و روی یکی از صفحه‌های چاپ شده ی بلا استفاده  پرینترمان بکشیم، اگر رنگ تصویر به هم ریخته شد و درهم آمیخت، حتما جوهر آن حلال است.

چگونه عمر کارتریج خود را تا 2 برابر افزایش دهیم؟

چگونه این کار را انجام دهیم؟

چگونه عمر کارتریج خود را تا 2 برابر افزایش دهیم؟

برای این کار تنها وسیله مورد نیاز ما یک سرنگ مدرج است که  در دسترس عموم هست و می توانید به راحتی از داروخانه ها تهیه نمایید.

خب! با کمی دقت متوجه میشوید که بالای هر کارتریج یک برچسب دارد که معمولا کارخانه سازنده آن را قرار می‌دهد و در واقع برای پوشاندن سوراخ‌های ریزی است که جوهر از آنجا به کارتریج تزریق شده است. هر کدام از مخزن‌های جوهر، اسفنج کوچکی دارند که میزان قابل توجهی جوهر را  در خود نگه می‌دارد. وقتی جوهر تمام می‌شود، تنها آب آن است که تمام می‌شود و رنگ بسیاری در آن اسفنج باقی مانده است.

برای شارژ مجدد و بی دردسر کارتریج خود، کافی است 3 میلی‌لیتر آب را با سرنگ کشیده و از طریق سوراخ‌های بالای کارتریج تزریق کنیم.

به این طریق می‌توان عمر یک کارتریج را تا  2 برابر افزایش داد بدون ذره ای آسیب و تهدید برای پرینتر!!!!!

 

اولین نکته: کارتریج‌های رنگی معمولا 3 منفذ یا سوراخ و کارتریج‌های سیاه تنها یک سوراخ دارند. حتی اگر کارتریج سیاه چند سوراخ هم داشته باشد، تنها یک اسفنج دارد و نباید به ازای هر سوراخ، 3 میلی‌لیتر آب به آن تزریق کرد. متاسفانه تنها روش برای فهمیدن اندازه اسفنج هر کارتریج، باز کردن و در هم شکستن یکی از آنهاست که این روش توصیه نمیشود!!!!!!!

آخرین نکته: بعد از شارژ ممکن است پیغام نبود جوهر از طریق نرم افزار سیستم دریافت شود که می‌توان آن را نادیده گرفت، مگر این که میزان چاپ روی کاغذ بسیاراندک باشد که در این صورت راهی جز تعویض یا شارژ کارتریج نیست.

 

به این مقاله امتیاز دهید post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonخرید فوری