7 قدم تا شارژ کارتریج پرینتر لیزری یا دستگاه کپی

7 قدم تا شارژ کارتریج پرینتر لیزری یا دستگاه کپی

7 قدم تا شارژ کارتریج پرینتر لیزری یا دستگاه کپی

7 قدم تا شارژ کارتریج پرینتر لیزری یا دستگاه کپی

تولیدکنندگان چاپگر معمولاً به این امید که شما به سادگی یک کارتریج جایگزین جدید بخرید ، دستورالعمل یا حتی تشویق مشتریان در مورد نحوه پر کردن کارتریج تونر را نمی دهند. با این حال ، اضافه کردن تونر به یک پرینتر لیزری به تنهایی یک گزینه ارزان و آسان برای خرید کارتریج تونر جدید است. یاد بگیرید که چگونه تونر را به کارتریج خود اضافه کنید تا در پس انداز شما صرفه جویی شود.

قدم 1:

نوع مناسب پودر تونر را که با پرینتر شما و کارتریج آن سازگار است خریداری کنید. پودرهای تونر از نظر اندازه دانه ، ساخت مواد شیمیایی و وزن متفاوت هستند. به همین دلیل است که فقط نوع سازگار پودر تونر با کارتریج شما کار می کند.بیشترین تفاوت ها در ویژگی ها است ، نه فناوری پایه.، یک تونر از مدل بسیار مشابه پرینتر احتمالاً نیز کار خواهد کرد ، اما ابتدا تحقیق کنید یا از آنها سؤال کنید.

قدم 2:

تونر کثیف شده است: فضای کاری خود را آماده کنید! در صورت ریختن پودر تونر ، حوله های کاغذی یا روزنامه ها را روی یک سطح صاف قرار دهید تا از فضای کاری خود محافظت کنید. اگر می خواهید مطمئن شوید که پودر تونر روی دستان خود نمیریزید، دستکش های لاستیکی بپوشید.

  • اگر می خواهید از “ابزار سوزاندن” یا لحیم استفاده کنید (یک آهن مخصوص لحیم کاری برای ذوب سوراخ ها در پلاستیک کارتریج) ، روی یک سطح سنگین و سوزانده شده مانند بشقاب کار کنید و چند برگ کاغذ تا میز شما به طور مستقیم یا از طریق آن دچار آسیب نشود.
  • برای تمیز نگه داشتن سایر موارد ، دستها (یا دستکش) را اغلب هنگام کار با تونر بشویید و خشک کنید. خطرناک نیست ، اما می تواند لکه دار شود.

قدم 3:

مخزن نگهدارنده را روی کارتریج تونر خود قرار دهید. این محفظه نسبتاً بدون ویژگی است که در آن شما نیاز به پر کردن پودر تونر دارید. بررسی کنید که آیا مخزن نگه دارنده و سوراخ موجود است یا خیر. در حال حاضر برخی از کارتریج ها با یک پلاستیک متوقف شده اند که می توانید به راحتی آن را جدا کنید.

  • کارتریج های دیگر نیاز دارند که شما سوراخ خود را بسازید ، و کیت های پر کردن مجدد تونر به طور معمول با ابزار لحیم کاری استفاده می شود تا پس از اتمام دوباره پر کردن کارتریج تونر ، این سوراخ را ببندید.
  • اگر “ابزار لحیم کاری” دارای نوک پیچ است ، قبل از گرم کردن آن اطمینان حاصل کنید که آن را محکم کنید تا گرم شود (یا بعد از اینکه خنک شد).
  • فقط کافی است سوراخی را در مخزن ایجاد کنید تا بتوانید نازل بطری تونر را درآن جا دهید تا جایی که به قسمتهای دیگر از پشت آسیب نرسانید ، و از چاقو زدن خودداری کنید.

قدم 4:

درپوش قیف را روی بطری پودر تونر بچسبانید. انتهای درپوش قیف را با زاویه کمی وارد سوراخ برای پر کردن مجدد کنید و به آرامی آنرا را بکشید تا پودر داخل مخزن نگهدارنده بماند. به صورت ملایم را ادامه دهید تا بطری خالی شود.

قدم 5:

سوراخ را پر کنید. اگر سوراخ از پیش ساخته دارید ، می توانید پلاستیکی را دوباره روی سوراخ قرار دهید. اگر مجبور بودید سوراخ خود را بسوزانید ، با دنبال کردن مسیرهایی که با کیت پر کردن همراه است ، سوراخ را با نوار آلومینیومی ارائه شده بپوشانید.

قدم 6:

کارتریج را به آرامی از یک طرف به دیگری تکان دهید و به صورت افقی نگه دارید تا از توزیع یکنواخت پودر تونر اطمینان حاصل شود. دوباره کارتریج را در چاپگر یا دستگاه دیگر خود نصب کنید.

قدم 7 :

اگر کارتریج شما به این مرحله اضافی نیاز دارد ، چیپست هوشمند را جایگزین کنید. برخی از چاپگرها بعد از پر کردن پودر تونر کار نمی کنند مگر اینکه فیوز جدید چیپست هوشمند نصب شود. در صورت نیاز کارتریج شما ، بیشتر کیت های پر کردن تونر با یک تراشه هوشمند همراه است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *