آموزش شارژ کارتریج جوهرافشان

شارژ کارتریج جوهرافشان

شارژ کارتریج جوهرافشان

در این مقاله قصد داریم شما را با نحوه شارژ کارتریج‌های جوهر افشان آشنا کنیم. پرینترهای جوهر افشان ارزانتر از پرینترهای لیزری هستند و قیمت پایینتری دارند، اما قیمت کارتریج‌های جوهری آنها نسبت به قیمتشان بسیار گران است. اگر قیمت پرینتر را 300 هزار تومان در نظر بگیریم، قیمت  کارتریج مشکی و رنگی آنها نزدیک به 100 هزار تومان می‌شود که حتی برای خرید هر 3 ماه یک بار هم گران به نظر می‌رسد. از این رو بیشتر توجهات به جای حفظ و نگهداری از پرینتر به کارتریجها معطوف شده می‌باشد.
این کارتریج‌ها قابل شارژ هستند که قیمت هر بار پر کردن آنها حدود 20000 تومان می‌شود که نسبت به قیمت خرید کارتریج نو به صرفه تر است، اما باید توجه داشت که وقتی کارتریج جوهر تمام می‌شود یا نزدیک تمام شدن است، اگر دقت لازم را در نگهداری از آن به عمل نیاورید ، سریع خشک می‌شود و دیگر نمی‌توان آن را پر کنید. بهتر است وقتی اولین آثار تمام شدن جوهر کارتریج‌ها را مشاهده کردید وقت را تلف نکنید و سریعاً کارتریج را از پرینتر خارج کنید و با دقت بسته بندی کرده و به دست کسی برسانید که بتواند کارتریج را برایتان شارژ کند و اگر خودتان قادر به شارژ کارتریج جوهرافشان هستید وقت را تلف نکنید.
برای بسته بندی کردن کارتریج و حمل آن می توانید به روش زیر اقدام کنید:
پس از خارج کردن کارتریج از پرینتر ( حتما دقت کنید که انگشتان دستتان هد و لایه حساس تماس کارتریج به پرینتر را لمس نکند )، سپس کارتریج را در کیسه پلاستیکی قرار دهید و با کشی نازک پلاستیک را به دور کارتریج محکم کنید. دقت نمایید کش روی هد و یا قسمت اتصال کارتریج به پرینتر برخور نکند.

چند نکته مهم درباره شارژ کارتریج جوهرافشان

– سعی کنید کارتریج را هر چه سریع‌تر شارژ کنید چون تاخیر در شارژ باعث خشک شدن کارتریج می‌شود.
– هرگز با کارتریجی که جوهرش تمام شده است اقدام به گرفتن پرینت نکنید چون خشک کار کردن هد کارتریج باعث استحکاک بر روی کاغذ شده و ممکن است کارتریج را بسوزاند.
– در هنگام تعویض کارتریج دست شما مرطوب یا چرب نباشد چون باعث آسیب رساندن به کارتریج می‌شود.
– هنگامی که قصدشارژ کارتریج جوهرافشان را دارید دقت کنید که از جوهر مخصوص و مرغوب استفاده کنید .
– در هنگام شارژ کارتریج جوهرافشان از پرکردن زیاد کارتریج خوداری کنید چون جوهر اضافی از هد کارتریج نشت می‌کند و باعث آسیب رسیدن به پرینتر می‌شود.
– برای تمیز کردن جوهر خشک شده در هد کارتریج از دستمال مرطوب استفاده نکنید بهتر است از مایع مخصوص این کار استفاده شود.
– اگر برای مدتی طولانی قصد استفاده از پرینتر را ندارید، کارتریج‌ها را خارج کرده و در پوش آنها را بگذارید و به صورتی که هد آنها رو به پایین باشد در جعبه مخصوص کارتریج نگهداری کنید.
– سعی کنید هر چند روز یکبار از پرینتر خود استفاده کنید تا کارتریج ها خشک نشود.

 

آموزش شارژ کارتریج جوهرافشان

1 – اولین مرحله این کار خرید کیت رنگ مخصوص پر کردن کارتریج از فروشگاه‌های مربوطه و یا فروشگاه‌های اینترنتی می‌باشد. قیمت این محصول حدودا نصف قیمت کارتریج پرینتر می‌باشد.

2 –  سپس رنگ‌ها را همراه با چسب نواری و دستمال کاغذی کنار هم آماده کنید.

3 – کارتریج خالی شده را از پرینتر خارج نمایید. (به یاد داشته باشید که درب پرینتر خود را پس از آن ببندید)

4 – هنگامی که با جوهر پرینتر کار می‌‌کنید، حتما از دستکش‌های پلاستیکی استفاده کنید.

5 – برای جلوگیری از ریختن جوهر بر روی میز، می‌توانید یک دستمال کاغذی را تا کرده و سپس کارتریج را روی آن قرار دهید.

6 – کارتریج خالی را روی آن قرار دهید.

7 – دستورالعمل موجود در کیت رنگ ها را مطالعه کرده و یاد بگیرید که چگونه می‌توانید شارژ کارتریج جوهرافشان را انجام دهید. (این دستورالعملی که در اینجا ذکر می‌شود، یک روش عمومی است)

8 – سوراخ های موجود روی کارتریج که برای پرکردن آن تعبیه شده‌اند را پیدا کنید. می‌توان با مالش انگشت روی برچسب از وجود این سوراخ ها آگاه شد. لازم به ذکر است که برخی کارتریج‌ها چندین سوراخ دارند که تنها یکی از آنها می‌تواند کارتریج را شارژ کند. این سوراخ دارای یک اسفنج می‌باشد.

9 – با استفاده از یک مداد نیز و یا سوزن، سوراخ مربوط به پرکردن کارتریج را باز کنید، همچنین می‌توانید برچسب روی کارتریج را با چاقو جدا کنید (جای صحیح سوراخ را می‌توانید با مطالعه دستورالعمل بیابید)

10 – علاوه بر رنگ مشکی، سه رنگ آبی، زرد و قرمز هم وجود دارد. برای اینکه بدانید کدام سوراخ مخصوص کدام رنگ می‌باشد، هم می‌توانید دستورالعمل را مطالعه کنید، و هم این که می‌توانید با استفاده از یک خلال دندان، تک تک سوراخ ها را امتحان نموده و رنگ آن را تشخیص دهید. این قسمت برای جلوگیری از پرکردن اشتباه رنگ های کارتریج ضروری می‌باشد.

11 – سرنگ مخصوص رنگ را پر کرده و آن را تا انتها درون سوراخ همان رنگ کارتریج فرو کنید، شما باید مطمئن شوید که جوهر را زیر فوم سوراخ را خالی نمایید. با خالی کردن جوهر بالای فوم، باعث می‌شود تا درون مخزن هوا بگیرد و کارتریج پرینت نگیرد.

12 – حال به آرامی جوهر را درون مخزن خالی کنید، دقت کنید تا مخزن را بیش از حد پر نکنید.

13 – به محض اینکه دیدید جوهر از سوراخ بیرون ریخت، ریختن جوهر را متوقف کنید. سپس کمی از جوهر را مجددا به داخل سرنگ بکشید و اجازه دهید هوای آن به آرامی خارج گردد.

14 – به آرامی کارتریج را روی دستمال کاغذی تماس دهید، با این کار باید لکه جوهر روی دستمال نقش ببندد.

15- سوراخ مربوطه را با یک تکه کوچک چسب نواری ببندید و مطمئن شوید که دیگر جوهری از آن خارج نخواهد شد. (این روش بهتر از مهرومومی است که درون کیت خریداری شده وجود دارد)

 

16 – مراحل 11 تا 15 را برای بقیه رنگ‌ها هم انجام دهید.

17 – پس از اینکه هر سه رنگ را پر کردید، به آرامی کارتریج را روی دستمال کاغذی قرار دهید (مالش یا تکان ندهید). این کار را آنقدر ادامه دهید تا روی دستمال شما، هر سه رنگ ظاهر شود.

18 – اگر تنها سایه رنگ روی دستمال می‌افتاد و یا اینکه همه رنگ ها ظاهر نمی‌شدند، می‌تواند آن را روی دستمال خیس بگذارید و مجددا روی دستمال خشک قرار دهید. این کار برای این است که جوهر شما راه بیفتد.

19 – کارتریج را درون پرینتر قرار دهید. هرگز کارتریجی که نشتی دارد را نصب نکنید.

20-  پس از نصب برای اطمینان از جریان جوهر، فورا از پرینتر استفاده نمایید و آن را امتحان کنید.

برای دریافت اطلاعات بیشتر و ارتباط با ما میتوانید با شماره ی زیر تماس گرفته و همچنین برای اطلاع از بروزترین قیمتها و محصولات موجود کانال تلگرامی ما را که در صفحه اصلی سایت موجود می‌باشد دنبال کنید. شماره پشتیبانی

۰۲۱-88324040

 

منبع سایت رسمی hpcartridges

به این مقاله امتیاز دهید post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonمشاوره فوری