رفع ایراد هد گرفتگی دستگاه چاپ فلکس و بنر

هد گرفتگی دستگاه چاپ فکس و بنر

دستگاه‌های چاپ بنر و فلکس یکی از دستگاه‌های چاپگر هستند که برای تبلیغات به کار گرفته می‌شوند. مزایای بیش از حد این نوع از دستگاه‌ها باعث شده است که این دستگاه‌ها در میان کاربران محبوبیت بیشتری پیدا کنند. هزینه‌ی پایین و چاپ انواع بنر از جمله این مزایا هستند اما در مقابل، مشکلاتی هم در ساختار این نوع از دستگاه‌ها به چشم می‌خورند که هد گرفتی یکی از آن‌ها است. در واقع به دلیل این که این نوع از دستگاه‌ها به صورت متداول به‌ کار گرفته می‌شوند، ممکن است از نظر فنی با مشکل مواجه شوند. ما در ادامه این مطلب ضمن این که دلایل هد گرفتگی دستگاه چاپ فلکس و بنر را برای شما بیان می‌کنیم، نکات مهمی را در رابطه با نگهداری کردن از این دستگاه‌ها نیز در اختیار شما قرار می‌دهیم. با ما همراه باشید.

 

علت هد گرفتگی دستگاه چاپ فلکس و بنر چیست؟

 • در صورتی که در چاپگرهای بنر و فلکس از مرکب‌های چاپ نامناسب استفاده شود، امکان هد گرفتگی این نوع از چاپگرها وجود دارد.
 • یکی از اصلی‌ترین دلایلی که می‌تواند هد گرفتگی دستگاه چاپ فلکس و بنر را بیشتر کند، سیستم هوای دستگاه است. اگر این سیستم حین عمل کردن دستگاه به خوبی کار نکند، می‌تواند مشکلاتی از قبیل هد گرفتگی یا عدم چاپ جوهر بر روی بنر را به وجود بیاورد.
 • گاهی اوقات هم علت اصلی هد گرفتگی دستگاه‌های چاپ بنر و فلکس به وجود آمدن اختلال در رول باز کن است.
 • اگر موتورهای حرکت دهنده مدیا که در ساختار پرینتر‌های تعبیه شده‌اند با مشکل مواجه شوند ضعیف شوند، می‌توانند در هد گرفتگی نقش داشته باشند.
 • در صورتی که پیچ رولر شما دچار مشکل شود، هد پرینتر اختلال پیدا می‌کند.

 

نحوه جلوگیری کردن از هد گرفتگی دستگاه‌های چاپگر

 

نحوه جلوگیری کردن از هد گرفتگی دستگاه‌های چاپگر

همان طور که یک سری مشکلات مختلف می‌توانند باعث هد گرفتگی در این دستگاه‌ها بشوند، عکس این مشکلات هم می‌تواند سبب کاهش مشکلات این دستگاه‌ها بشود. برخی از اقداماتی که سبب از بین رفتم هد گرفتگی دستگاه چاپ فلکس و بنر می‌شود عبارتند از:

 1. در زمانی که قرار است برای این چاپگرها مرکب خریداری شود، باید توجه داشته باشید که این مرکب‌ها در بهترین برند و با توجه به استانداردهای موجود در این زمینه تولید شده باشند.
 2. برای این که هد گرفتگی دستگاه چاپ فلکس و بنر را کاهش بدهید، باید به هنگام تعویض کردن این مرکب تمامی مسیرهای شلنگ مرکب، هد، سالونت و ساب تانک را به بهترین شکل ممکن شست و شو دهید.
 3. دمای محیط و رطوبتی که در این محیط وجود دارد هم نقش زیادی در هد گرفتگی یک دستگاه چاپ ایفا می‌کند. به همین دلیل لازم است که چاپگرهای بنر و فلکس را در یک دمای متعادل نگهداری کنید.
 4. پیش از انجام کار، سطح کار را از پرز و غبارهای موجود در آن تمیز نمایید.
 5. شما باید فیلترهای مرکب موجود در این دستگاه‌ها را هر یک سال یکبار تعویض کنید چرا که عمر مفید تمامی فیلتر‌های این چنینی همان یک سال است. در صورتی که به این امر توجه کافی نداشته باشید، ممکن است شاهد ورود مواد اضافی به دستگاه باشید.
 6. از مایعات تمیز کننده برای تمیز کردن این هدها استفاده نکنید.تنها مایع مجاز، روغن است که به ساختار هد آسیبی نمی‌رساند.
 7. استفاده از سالونت‌هایی که استاندارد هستند نیز از جمله مهم‌ترین راهکارهایی به شمار می‌آید که می‌تواند گرفتگی هد را از بین ببرد.

 

نکات مهم برای خرید دستگاه چاپ

 

نکات مهم برای خرید دستگاه چاپ

نکات مهمی وجود دارند که شما به هنگام خرید دستگاه چاپ و حتی برای جلوگیری از هد گرفتگی دستگاه چاپ فلکس و بنر باید به آن توجه بورزید. این نکات عبارتند از:

 • سرعت در چاپ:

نسل جدید دستگاه‌های چاپگری که با هدف انجام فرآیند چاپ بر روی بنر روی کار آمده‌اند، نازل‌های بیشتری را در ساختار خود جای داده‌اند. از این جهت می‌توانند تا حد زیادی در کاهش هد گرفتگی یک دستگاه نقش ایفا کنند.

 • کیفیت در چاپ:

یکی دیگر از نکات مهمی که می‌تواند هر فردی را از خرید نوعی از پرینترها باز دارد یا آن‌ها را تشویق به خرید کند، کیفیت در چاپ است. شما باید چاپگرهایی با هدهای پیشرفته را خریداری کنید که علاوه بر فونت‌های درشت، فونت‌های ریز را نیز با کیفیت بالا بر روی بنر به چاپ برسانند.

 • موتور دستگاه:

دستگاه چاپگر بنر خوب دستگاهی است که از موتورهای پر‌قدرت بهره مند شده باشد. این موتورها برق کمتری را مصرف می‌کنند و از سرورهای حرکت دهنده پیشرفته‌تری برخوردار شده‌اند.

 • سیستم پرچ مجزا:

یکی دیگر از قابلیت‌هایی که در تمامی چاپگرهای خوب جای گرفته‌اند، سیستم‌های پرچ مجزا هستند. این سیستم‌ها که اغلب برای برطرف کردن هد گرفتگی دستگاه چاپ فلکس و بنر به کار گرفته می‌شوند، با یک شیلنگ مخصوص به هد اتصال پیدا می‌کنند و هواگیری انجام می‌دهند.

 • پارکینگ‌های هد و هیتر

داشتن پارکینگ‌های هد و همچنین داشتن هیترهای کم مصرف نیز از جمله نکات مهمی هستند که باید به هنگام خرید دستگاه چاپگر مورد توجه قرار بگیرند.

 • وجود نرم افزار راحت:

نرم افزارهای اپراتوری که در یک دستگاه چاپگر قرار دارند هم می‌تواند یکی از نکات قابل توجهی باشد که به هنگام خرید باید مورد توجه قرار بگیرند. این نرم افزارها به هر میزان که پیشرفته‌تر و کاربردی‌تر باشند، هزینه‌ی خرید بیشتری هم دارند.

 • سنسورهای ستاپ:

هر چاپگری که به سنسور ستاپ مجهز شده باشد، بدون شک یک چاپگر خوب است. این سنسور می‌تواند انواع مدیاهای مخصوص بنر، فلکس، مش و استیکر را دریافت کرده و آن‌ها را با دقت، کیفیت و ظرافت بالا به چاپ برساند.

 

نکات نگهداری از چاپگرها

 

نکات نگهداری از چاپگرها

برای این که بتوانید عمر هدهای موجود در یک چاپگر را افزایش دهید و هزینه‌های تعویض هد را به حداقل برسانید، باید به نکات نگهداری آن‌ها توجه ‌ویژه‌ای بورزید. یکی از این نکات، محل نصب دستگاه‌های چاپگر است. شما باید این دستگاه‌ها را در محیط‌هایی نصب نمایید که از هر گونه گرد و غبار دور باشد؛ چرا که گرد و غبار نازل‌های هد را می‌پوشاند و عملکرد آن را نیز با مشکل مواجه می‌کند.  همچنین شما نسبت به تمیز کردن دستگاه‌های چاپگر پس از هر بار استفاده اهتمام بورزید. برای این کار باید اپراتور‌های دستگاه را در پایین کار چک ‌کنید.

 

سخن پایانی

 در این مطلب در مورد هد گرفتگی دستگاه چاپ فلکس و بنر با شما صحبت کردیم. هد گرفتگی یکی از مشکلات عمده‌ای است که در اثر کثیف شدن یا عدم نگهداری صحیح از دستگاه‌های چاپ بنر شکل می‌گیرد. این مشکل با اقدامات مختلف قابل حل شدن است اما در موارد شدید افراد باید به تعویض هد بپردازند. شما می‌توانید اطلاعات لازم در این زمینه را از ما دریافت کنید.

4.7/5 - (7 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonمشاوره فوری