آموزش تمیز کردن هد پرینتر کانن

آموزش تمیز کردن هد پرینتر کانن + ویدیو

شاید شما هم ‌تاکنون به تمیز کردن هد پرینتر کانن فکر کرده باشید. امروزه برای این که خرابی‌های موجود در ساختار محصولات این برند را کاهش دهند، آن‌ها را تمیز می‌کنند. تمیز کردن هد پرینتر‌های برند کانن نیز از این قاعده کلی جدا نیست و مراحل خاصی دارد که شما با یاد گرفتن این مراحل می‌توانید به خوبی این پرینترها را تمیز کنید. زمانی که شیارهای موجود در هد پرینترهای کانن مسدود شوند و اطلاعات مختلف به این هدها نرسد، ممکن است که دستگاه چاپگر به خوبی عمل نکند. معمولا در صورتی که مدت زمانی طولانی از پرینتر استفاده نشود، این اتفاق می‌افتد. حال در چنین شرایطی باید مسیر عبور رنگ‌ها عاری از هر گونه آلودگی شود. در مواقعی که مسدود بودن شیارهای این هدها بسیار پیشرفت کند، ممکن است که شما مجبور به خرید هد جدید شوید. به همین دلیل لازم است که در ادامه با ما همراه باشید تا  آموزش تمیز کردن هد پرینتر کانن را فرا بگیرید.

 

علائم کثیف بودن هد پرینتر

برای این که متوجه شوید که هد پرینتر کثیف شده است یا نه، به علائم زیر توجه کنید و در صورت مواجه شدن با هر کدام از این علائم، سریعا نسبت به تمیز کردن هد پرینتر کانن اقدام کنید. این علائم عبارتند از:

  • کمرنگ شدن چاپ و پرینت
  • عدم رد شدن جوهر از پرینتر و عدم‌ چاپ بر روی کاغذ
  • عدم عملکرد صحیح دستگاه پرینتر و بروز صدا در صورت انجام پرینت

 

پیشگیری بهتر از درمان است!

قبل از این که مراحل تمیز کردن این هدها را برای شما تشریح کنیم، لازم است که بگوییم در زمینه‌ی آموزش تمیز کردن هد پرینتر کانن پیشگیری بهتر از درمان است. اگر شما راهکارهای مراقبتی از این پرینترها را به کار ببندید و به صورت دوره‌ای این پرینترها را تمیز کنید، دیگر شاهد مسدود شدن دریچه‌های کدر رنگ این پرینترها نخواهند بود. فراموش نکنید که هدهای پرینتر، هدهایی بسیار حساس هستند که هر گونه دستکاری آن‌ها ممکن است به سوختن این هدها بینجامد. پس بهتر است که شما با پرداخت هزینه‌هایی اندک، نگهداری از پرینترها خود را به افراد ماهر در این زمینه بسپارید.

خارج کردن هد از دستگاه، استفاده از یک دستمال مناسب، دانستن زمان سرویس هد پرینتر و مواردی از این قبیل همه و همه باعث می‌شوند که عمر دراز مدتی به این هدها داده شود. علاوه بر این موارد، جلوگیری از نفوذ جوهر پرینتر در ساختار این هدها نیز باعث می‌شود که سلامت هد پرینتر کانن تا حد زیادی تضمین گردد. بنابراین باید به نکات این چنینی توجه کافی داشته باشید.

 

آموزش تمیز کردن هد پرینتر کانن

 

نحوه تمیز کردن هدهای جدا شونده‌ پرینتر کانن

حال به آموزش تمیز کردن هد پرینتر کانن رسیدیم. برای این که بتوانید این هدها را تمیز کنید، لازم است که نوع هد موجود در پرینتر را بشناسید چرا که هدهای جدا شونده و جدانشدنی در این پرینترها به کار گرفته می‌شود و نحوه‌ی تمیز کردن هر کدام از آن‌ها با هم متفاوت است. در اینجا برای این که هدهای جدا شونده را تمیز کنید، باید پرینتر خود را روشن کنید و سپس درب آن را باز کنید. پس از این که هد را مشاهده کردید، آن را از دستگاه خارج کنید. حال باید یکی یکی کارتریج‌های موجود در پرینتر را خارج کنید و آن‌ها را بر روی یک سطح هموار قرار دهید. در این مرحله از آموزش تمیز کردن هد پرینتر کانن شما باید اهرم یا بالشتک این هد را بیرون بکشید. برای این کار کافی است که این اهرم را بالا ببرید و آن را از دستگاه خارج کنید.‌ حال قطعات تمیز شده را به آرامی درون پرینتر جای دهید اما هد را همچنان بیرون نگه دارید.

برای این که بتوانید هدهای خارج شونده‌ی پرینترهای کانن را به خوبی تمیز کنید، به یک ظرف پلاستیکی و یک فنجان آب جوش نیاز دارید. آب را درون ظرف بریزید و سپس هد را در این ظرف قرار داده و به آرامی آن را تکان دهید. پس از نیم ساعت، هد را از این ظرف خارج کنید و با یک پارچه‌ی بدون پرز آن را تمیز نمایید. حال هد را بر روی دستگاه پرینتر بگذارید و سپس پرینتر را روشن کنید. بهتر است برای اطمینان پیدا کردن از سلامت هدهای پرینتر کانن، یک برگه از این پرینتر پرینت بگیرید.

 

نحوه تمیز کردن هدهای جدا نشدنی جوهر افشان کانن

 

نحوه تمیز کردن هدهای جدا نشدنی پرینتر کانن

نوع دیگری از هدهایی که در پرینتر کانن به کار گرفته می‌شوند، هدهای جدا نشدنی هستند که برای تمیز کردن این هدها باید سوکت‌های دستگاه از آن جدا شوند. این کار اگر توسط افراد ناآگاه انجام شود، ممکن است آسیب زیادی را به ساختار پرینتر شما وارد کند اما اگر افرادی که در این زمینه مهارت دارند دست به انجام این کار بزنند، بدون شک بهترین تمیز کاری را خواهند داشت. برای این که هدهای جدا نشدنی را تمیز کنید، به نیم متر شیلنگ هوای آکواریومی نیاز دارید. علاوه بر این، باید یک سرنگ تزریقات و کمی آب جوش را نیز در دسترس داشته باشید.

پرینتر را روشن کنید، کارتریج‌ها و هد را از آن خارج نمایید و یک دستمال کاغذی را تا کنید و زیر هد بگذارید. در این مرحله هد را به سمت راست یا سمت چپ تکان دهید تا دستمال کاغذی به خوبی در زیر آن قرار بگیرد. گام بعد در آموزش تمیز کردن هد پرینتر کانن این است که شیلنگ را به ورودی‌های رنگ پرینتر متصل کنید و سر دیگر آن را به سرنگ اتصال دهید. کمی آب جوش را داخل سرنگ بریزید و آن را به شیار هد هدایت کنید. با این کار می‌توانید سوراخ‌ها و شیارهای هد را باز کنید و هد را تمیز کنید. حال تمامی قطعات خارج شده را در پرینتر قرار دهید و با امتحان کردن آن، از تمیز شدن پرینتر اطمینان حاصل کنید.

 

مراحل تمیز کردن هد پرینتر کانن

اگر بخواهیم مراحل آموزش تمیز کردن هد پرینتر کانن را برای شما به طور مختصر شرح دهیم، چنین می‌گوییم:

  • پرینتر را روشن کنید و درب آن را باز کنید.
  • هد را خارج کنید و پرینتر را خاموش نمایید.
  • با استفاده از راهکارهای فوق، هد پرینتر را تمیز کنید.
  • حال هد را جایگذاری کنید و پرینتر را روشن کنید.
  • برای اطمینان از تمیز شدن هد پرینتر، یک پرینت از پرینتر بگیرید.

آموزش تمیز کردن هد پرینتر کانن در قالب ویدیو

در ویدیوی زیر نیز می توانید تمیز کردن هد پرینتر کانن را به صورت عملی ببینید.

 

کلام پایانی

ما در این مطلب در مورد آموزش تمیز کردن هد پرینتر کانن با شما صحبت کردیم. پرینترها انواع مختلفی دارند و بر اساس انواعی که دارند، از انواع مختلف هدها هم استفاده می‌کنند. عوامل مختلفی وجود دارند که دریچه‌های گذر رنگ هد پرینتر کانن را مسدود می‌سازند. این دریچه‌ها پس از مسدود شدن، باید تمیز شوند. در غیر این صورت، به ساختار کلی دستگاه‌های پرینتر آسیب می‌رسانند. اهمیتی که تمیز کردن پرینترهای کانن دارند باعث شد که ما این مطلب را در اختیار شما قرار دهیم. امیدواریم که این مطلب برای شما مفید واقع شوند.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonمشاوره فوری