منظور از چیپست کارتریج تونر و چیپ کارتریج چیست؟

چیپست یا همان تراشه، یکی از قطعاتی است که مرتبط با پرینتر است و از طریق اتصال مستقیم و یا فرکانس رادیویی به پرینتر ها متصل می شوند و دارای یک بونیت ذخیره سازی هستند. چیپست کارتریج تونر و چیپ کارتریج بر روی برد الکتریکی قرار می گیرد. انواع چیپست کارتریج را در ادامه برای شما معرفی خواهیم نمود تا آشنایی بیشتری با انواع چیپست داشته باشید.

 

کاربرد چیپست کارتریج تونر و چیپ کارتریج

  • تمامی جزئیات اصلی و با اهمیت تونر را ذخیره می نمایدو پس از می توانید از پرینتر استفاده نمایید.
  • میزان کارتریج درون تونر با استفاده از چیپست کارتریج تونر و چیپ کارتریج  مشخص می شود.
  • اطلاعاتی که مربوط به پودر تونر است، را می توانید مدیریت نمایید.
  • آمار مربوط به پرینتر ها در چیپست ها ذخیره و چاپ می شود.
  • هرگاه پرینتر نیاز به دریافت اطلاعات داشته باشد، آن را به شما ارائه می نماید.

چیپست ها تمام اطلاعات مربوط به تونر و همچنین سایر اطلاعات پرینتر را در خود ذخیره می نمایند و بر اساس درخواست پرینتر آن را برای شما باز می نماید. مقدار چاپ باقی مانده و همچنین پوشش صفحات از جمله مواردی است که به چیپست ها ارسال می شود.

 

برای خرید تونر کلیک کنید.

برای خرید کاربن،ریبون کلیک کنید.

برای خرید مرکب مستر ریسوگراف کلیک کنید.

 

 

نقایص چیپست کارتریج تونر و چیپ کارتریج

 

نقایص چیپست کارتریج تونر و چیپ کارتریج
نقایص چیپست کارتریج تونر و چیپ کارتریج

 

  1. زمانی که تعداد چاپ برگه ها به تعداد مشخصی می رسد، چیپست کارتریج توان متوقف کردن پرینتر را نخواهد داشت. چیپست ها نمی توانند اطلاعات درون کاتریج تونر را محاسبه نمایند. پیام های مختلفی که از جانب پرینترها ارسال می شود، موجب می شود تا پیام های مربوط به پرینترها را متوقف کنند یا خیر. امکان محاسبه این موارد در چیپست تونر وجود ندارد.
  2. امکان کنترل چیپست ها با استفاده از تونرهای لیزری وجود ندارد. تونر می تواند اطلاعات مربوط به چاپ اولیه را از قبل تنظیم نماید ولی محاسبه آن ها توسط پرینترها قابل انجام است.
  3. چیپست کارتریج تونر و چیپ کارتریج نمی توانند مواد مصرفی پودر تونر را کنترل نمایند. با استفاده از فرمول مورد نظر برای تعیین مقدار تونر مورد استفاده مقدار تونر مورد نیاز در هر واحد پیکسل را محاسبه می نمایند.

 

انواع چیپست کارتریج

 

انواع چیپست کارتریج
انواع چیپست کارتریج

 

انواع چیپست ها را می توان به یه دسته تقسیم نمود. چیپست های کارتریج رنگی ، جیپست کاتریج سیاه و سفید ، چیپست های کارتریج درام.

 

چیپست کارتریج رنگی

استفاده از چیپست های رنگی برای کارتریج های رنگی لیزری و جوهر افشان می باشد. تعداد رنگ های موجود در این نوع چیپست شامل چهار طیف رنگی اصلی مشکی، آبی، قرمز و زرد می باشد که وظیفه شمارش تعداد برگه ها را بر عهده دارد.

 

چیپست کارتریج سیاه و سفید

این نوع از چیپست ها وظیفه شمارش تعداد برگه ها را بر عهده دارند این نوع از کارتریج ها به صورت تکی ارائه می شوند و برای رنگ مشکی می باشند.

 

چیپست کاتریج درام

چیپست ها برای درام کارتریج (یونیت) رنگی استفاده می شود. وظیفه این نوع چیپست ها این است که در زمان نصب یونیت است. چیپست کاتریج درام به صورت تک عرضه می شود. در این مدل زمانی انجام می‌شود که درام پیغام هشدار تعویض یونیت دولوپر را پس از رسیدن به مرز مشخصی اعلام می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *