راه های نگهداری از کارتریج

راه های نگهداری از کارتریج

چنانچه کارتریج خود را به تازگی خریداری نموده اید، یا اینکه دستگاه پرینتر شما تازه خریداری شده است، بهتر است قبل از اینکه برای شارژ کارتریج اقدام نمایید، بهتر است که راه های نگهداری از کارتریج را به خوبی آموزش ببینید. چنانچه بتوانید راه های افزایش عمر کارتریج  را بدانید، کیفیت پرینت بهتری خواهید داشت و همچنین به تبع آن کیفیت چاپ بالاتری نیز در انتظار شما خواهد بود.

 

برای خرید کارتریج های اصل با ما در ارتباط باشید

آدرس: تهران، خیابان کریمخان، خیابان ایرانشهر، کوچه نوشهر پلاک ۳۱

تلفن تماس: 02188822789

پست الکترونیکی: Info@aloocartridge.com

کانال آپارات الوکارتریج

 

 

کارتریج چه کاری را انجام می دهد؟

قبل از اینکه با راه های نگهداری از کارتریج آشنا شوید، بهتر است بدانید، کارتریج چیست و چگونه کار می کند؟ کارتریج ها را می توان همانند محفظه هایی دانست که نگهداری از رنگ ها را بر عهده دارند. در واقع مواد داخل پرینتر شامل تونر و جوهر می باشد به همین دلیل کارتریج هایی که در محفظه آن ها جوهر قرار دارد را جوهر افشان، و سایر کارتریج های دیگر را تونر در آن ها قرار دارد را لیزری می دانند.

کارتریج های تونری را می توان به چند دسته تقسیم نمود که شامل : کارتریج تونر مغناطیسی، کارتریج تونر غیر مغناطیسی تک رنگ، کارتریج تونر غیر مغناطیسی رنگی تک راه، کارتریج تونر غیر مغناطیسی رنگی چرخ و فلکی اشاره نمود.

 

 

راه های نگهداری از کارتریج چیست؟

 

راه های نگهداری از کارتریج چیست؟
راه های نگهداری از کارتریج چیست؟

 

تا اینجا ما تلاش نمودیم تا شما را با انواع کارتریج آشنا نماییم زیرا یکی از موارد بسیار مهمی که شما برای استفاده از کارتریج ها بدان نیارمند می باشید، شناخت مواد درون کارتریج است. حساسیت مواد مختلف درون کارتریج متفاوت است و به همین دلیل موارد ارائه شده زیر را رعایت نمایید تا بهترین کیفیت نگهداری را برای کارتریج خود داشته باشید.

 

کارتریج خود را شارژ نمایید

قطعا می دانید که هر یک از کارتریج ها عمر محدودی برای چاپ کاغذ ها دارند به همین دلیل پس از استفاده از آن تعداد برگه های پرینت شده، جوهر کارتریج شما رو به اتمام می رود . در این صورت اگر شما جوهر پرینتر را شارژ ننمایید، در واقع کارتریج خشک شده و دیگر قابل استفاده نخواهد بود. در این حالت شما به دو صورت متضرر خواهید شد، هم کارتریج خود را از دست داده اید و هم اینکه نیازمند خرید کارتریج جدید خواهید بود.

چرا جوهر درون کارتریج خشک می شود؟ یکی از تمهیدات هدکاتریج ها این است که در درون روزنه های خود مقداری جوهر را نگهداری می نمایند، در صورتی که برای زمان طولانی از آن استفاده ننمایید، روزنه های کارتریج مسدود می شود .

 

از خشک شدن کاتریج خود جلوگیری نمایید

 

از خشک شدن کاتریج خود جلوگیری نمایید
از خشک شدن کاتریج خود جلوگیری نمایید

 

اگر دستگاه پرینتر شما دارای مخزن نیست، برای جلوگیری از خشک شدن آن، بهتر است کارتریج خود را در یخچال نگهداری نمایید زیرا شارژ کارتریج به موقع می تواند مانع از خشک شدن و خرابی دستگاه شود. توصیه می نماییم که به هیچ عنوان کارتریج خود را در جای گرم نگهداری ننمایید زیرا انبساط هوا درون کارتریج باعث ایجاد نشتی در آن می شود. در صورتی که از پرینترهای دارای مخزن استفاده می نمایید، حتما به این نکته توجه داشته باشید که یکی از راه های نگهداری از کارتریج این است که هر یک ماه یکبار و یا پس از هر 100 چاپ برگه ، بر روی هد یک دستمال مرطوب قرار دهید تا حوهر باقی ماننده پاک شود.

 

از تونر کارتریج به درستی محافظت نمایید

در صورتی که برای مدتی طولانی از پرینتر لیزری استفاده ننمایید، این وضعیت موجب می شود تا پس زمینه ای تاریک داشته باشید و در برخی از موارد، موجب شود که کار شما منفی بماند. خراشیدن حوهر پرینتر در زمان کار نیز وجود خواهد داشت. از جمله راه های نگهداری از کارتریج تونری ، خالی کردن ضایعات موجود در مخزن تونر است. این ضایعات به وسیله بیلد که در آن جمع می شود تمیز می ماند و مراقبت های روزانه به موقع موجب می شود که به ذرات کوچک تونر آسیبی وارد نشود.

 

دقت در انتخاب کاغذ

 

دقت در انتخاب کاغذ
دقت در انتخاب کاغذ

 

یکی از راه های نگهداری از کارتریج ، استفاده از کاغذ مناسب است. استفاده از کاغذهایی که مناسب نیستند می تواند موجب شود که کارتریج شما به درستی کار نکند. درست است که استفاده از کاغذ نامناسب برای مدتی ممکن است شما را دچار مشکل نکند، اما در راز مدت قطعا می تواند بر روی کیفیت چاپ شما موثر شود.

 

برای خرید انواع کاغذ پرینتر کلیک کنید.

 

کارتریج تونری را به درستی نصب نمایید

در برخی از موارد برای افزایش عمر کارتریج  تنها کافی است کارتریج خود را به درستی نصب نمایید. توصیه ما به تمامی خریداران و کاربران عزیز این است که این کار را به تکنسین ها بسپارید تا دچار مشکلاتی در آینده نشوید. از بهترین راه های نگهداری از کارتریج این است که سطح تونر را با استفاده از یک تکه پارچه نرم و تمییز استفاده کنید و از آسیب به کارتریج خود جلوگیری نمایید.

 

اجازه برخورد رطوبت به تونر کارتریج را ندهید

قرار گیری کارتریج پرینتر در معرض رطوبت ، موجب آسیب دیدگی تونر می شود و این زمان پودر درون کارتریج گوله شده و بعد از گذشت زمان مانند سنگ خشک می شود. همین مسئله موجب می شود تا قطعه های داخلی کارتریج از قبیل چرخ دنده ها، موجب اتصالات، فوم رول، مگنت و در آخر درام از حرکت باز می افتد و موجب قفل دستگاه شود.

 

عدم استفاده بیش از حد از تونر

 

عدم استفاده بیش از حد از تونر
عدم استفاده بیش از حد از تونر

 

قطعا استفاده مداوم و بیش از حد هر دستگاهی موجب می شود که کاتریج شما دچار مشکل شود. در صورتی که کاتریج ها به ویژه بیلدها تنها تعداد مشخصی را چاپ می نماینددر صورت چاپ مکرر از ظرفیت دستگاه خارج شده و موجب می­ شود که قطعاتی مانند پد، پیکاپ، کاغذکش، درام کارتریج موجب خرابی پرینتر شود.

 

آدرس: تهران، خیابان کریمخان، خیابان ایرانشهر، کوچه نوشهر پلاک ۳۱

تلفن تماس: 02188822789

پست الکترونیکی: Info@aloocartridge.com

کانال آپارات الوکارتریج

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *