تانک جوهر چیست و چه کاربردی دارد؟

تانک جوهر چیست و چه کاربردی دارد؟

اگر از پرینترهای جوهر افشان استفاده می نمایید، حتما سر و کار شما با تانک پرینتر خواهد افتاد و احتمالا به دنبال اطلاع از اینکه تانک جوهر چیست و چه کاربردی دارد؟ وارد سایت فروشگاه الوکارتریج شده اید. تانک ها را می توان به جای کارتریج پرینتر استفاده نمود و از نظر هزینه ای بسیار مقرون به صرفه نیز خواهد بود. اما نحوه صحیح نگهداری از تانک جوهر نیز به نوبه خود از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است زیرا خرید و نصب و راه اندازی آن بسیار راحت و سریع خواهد بود.

 

برای خرید بهترین انواع تانک با ما در ارتباط باشید

آدرس: تهران، خیابان کریمخان، خیابان ایرانشهر، کوچه نوشهر پلاک ۳۱

تلفن تماس: 02188822789

پست الکترونیکی: Info@aloocartridge.com

کانال آپارات الوکارتریج

 

آیا تانک جوهر برای تمامی برندها مناسب است؟

 

تانک جوهر چیست و چه کاربردی دارد؟
تانک جوهر چیست و چه کاربردی دارد؟

 

تمامی پرینترهای جوهر افشان اپسون ، کانن و اچ پی ، می توانند از این نوع استفاده نمایند. توجه داشته باشید که تانک جوهر ، پرینتر نمی باشد. با توجه به اینکه مخزن هر یک از پرینترها با هم متفاوت است، لذا برای هر یک از این پرینترها مخزن مناسب آن طراحی شده است. مخزن ها به وسیله لوله های ظریفی به هد پرینترها متصل می شوند. از نظر حجم گنجایش هر تانک حدود 80 تا 100 m1 جوهر را می تواند پوشش دهد.

در صورتی که تانک جوهر شما سه تا چهار مخزنه باشد، می توان گفت حدود 400 ml ظرفیت خواهد داشت. با این حجم از جوهر می توانید بین  3 تا 5 هزار برگه را پرینت بگیرید. این میزان در صورتی است که برگه های مورد نظر شما A4 باشد و حدود 5 درصد کاغذ برای چاپ باشد.

 

نحوه صحیح نگهداری از تانک جوهر

 

نحوه صحیح نگهداری از تانک جوهر
نحوه صحیح نگهداری از تانک جوهر

 

یکی از محاسن بزرگی که برای تانک جوهر وجود دارد، استفاده از تنوع رنگ بیشتر می باشد. بهتر است به نحوه صحیح نگهداری آن توجه داشته باشید در غیر این صورت برای انجام کار دچار مشکل خواهید شد. به هنگام خرید حتما به کیفیت یا همان  Continuos Ink Supply System توجه داشته باشید. نوع کیفیت رنگ بسیار مهم است زیرا در صورتی که از کیفیت پایین برخوردار باشد، می تواند موجب آسیب به پرینتر شما شود.

به هنگام نصب پرینتر، حتما توجه داشته باشید که تانک و پرینتر باید هم سطح یکدیگر باشند و نسبت به دستگاه بالاتر و یا پایین تر قرار نگیرند. اگر پرینتر شما دارای یک درپوش است، دقت داشته باشید که ابتدا درپوش بزرگ را باز نمایید و سپس مخرن را پر کنید. اگر نوع پرینتر شما به صورتی است که دارای دو درپوش می باشد درپوش بزرگ را باز نمایید و درپوش کوچک را بسته نگاه دارید تا بتوانید به راحتی آن را نصب نمایید.

با توجه به اینکه ظرفیت پرینترها محدود می باشد، به همین دلیل در صورتی که در یک نوبت پرینت نمایید موجب می شود تا قسمت هد پرینتر مسدود شود. بنابراین به این مورد دقت لازم را داشته باشید و از بروز آن جلوگیری نمایید. وضعیت تانک جوهر را نباید از طریق کامپیوتر و یا خود پرینتر پیگیری نمایید. دلیل این کار چیست؟

همانطور که می دانیددر صورتی که هوا وارد جوهر پرینتر شود، دچار مشکل می شود و نمی تواند به صورت درست و صحیح کار کند. بنابراین همیشه مراقب باشید و کنترل نمایید که هد پرینتر شما به اتمام نرسیده باشد زیرا اگر هوا وارد جوهر شود، پرینتر شما دچار مشکل خواهد شد. با توجه به اینکه ظرفیت پرینترها متفاوت می باشد، لذا ممکن است پس از 50 تا 150 صفحه چراغ های B و C روشن شود و در این صورت نشان می دهد که مخرن جوهر به اتمام رسبده است.

 

 

برای خرید بهترین تانک با ما در ارتباط باشید

آدرس: تهران، خیابان کریمخان، خیابان ایرانشهر، کوچه نوشهر پلاک ۳۱

تلفن تماس: 02188822789

پست الکترونیکی: Info@aloocartridge.com

کانال آپارات الوکارتریج

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *