قابلیت HP ePrint چیست؟

یکی دیگر از قابلیت‌هایی که در پرینتر یا همان چاپگر‌های نسل جدید یافت می‌شود، قابلیت hp eprint می‌باشد که به موجب این قابلیت، سرعت و عملکرد شما در انجام پروژه‌های کاری تا حد زیادی افزایش می‌یابد. این قابلیت به شما این امکان را می‌دهد تا عکس‌ها و اسناد را هر وقت که بخواهید در کمترین زمان ممکن چاپ کنید. همچنین به واسطه این قابلیت می‌توانید چاپگر را به دیگر دستگاه‌ها متصل کرده و از آن استفاده کنید. به طور کلی hp eprint قابلیتی است که چاپگر‌های نسل جدید را منحصر به فرد کرده است. در ادامه به طور کامل به بررسی سوال ” قابلیت hp eprint چیست؟ ” خواهیم پرداخت!

 

قابلیت hp eprint چیست؟

 hp eprint روشی است که عادت‌ها و عملکرد‌های گذشته شما را که با چاپگر‌های قدیمی داشته اید را تغییر می‌دهد. با HP ePrint می‌توانید عکس‌ها، اسناد و موارد دیگر را با لمس یک دکمه، در کمترین زمان چاپ کنید. به واسطه این قابلیت،در اکثر چاپگرها، دستگاه شما از طریق  USB، WiFi  یا بلوتوث به چاپگر متصل می‌شود. در حالی که این قابلیت زمانی که در خانه یا محل کار خود هستید کار می‌کند، اما برای افراد حرفه‌ای در سفر که همیشه به این فناوری‌ها دسترسی ندارند، ایده‌آل نیست.

به زبانی ساده‌تر باید گفت ePrint  یک برنامه چند پلتفرمی (ویندوز، مک و موبایل) است که به شما امکان می‌دهد کارهای چاپی را از هر کجا برای دوستان، همکاران یا حتی خود چاپگر ارسال کنید. به شرطی که همه از ePrint در شبکه استفاده کنند. این قابلیت کار چاپ را  اتاق‌های شخصی، مراکز دولتی و… راحتر کرده است. برنامه به خودی خود بسیار ساده است: شما صف چاپ را به خود چاپگر که به شبکه رایانش ابری متصل است ایمیل می‌کنید. همه افراد در شبکه می‌توانند سند(هایی) را که باید به راحتی چاپ شوند، ببینند و ویرایش کنند.

 

تفاوت eprint با دیگر فناوری های مشابه

 

تفاوت eprint با دیگر فناوری های مشابه

قابلیت eprint با دیگر فناوری‌های مشابه در چیست؟ اکنون که به طور تقریبی با این قابلیت منحصر به فرد آشنا شده‌اید، بی شک برایتان سوال ایجاد می‌شود که eprint چه تفاوتی با سایر قابلیت‌های مشابه دارد؟ برای پاسخ به این سوال باید گفت در نگاه اول شاید متوجه تفاوت‌ها نشده و بگویم که تفاوتی درکار نیست، اما این جمله درست نیست! سازنده این قابلیت می‌خواهد نرم افزاری را پیاده سازی کند که به جای تکیه بر فناوری‌های شخص ثالت، از خود نرم افزار پشتیبانی کند، به عبارتی فرایند کاری در زمان کمتر و با دخالت کمترین افراد امکان پذیر باشد. اما درکنار قابلیت eprint، سایر نرم افزار‌ها و قابلیت‌های دیگری نیز وجود که دارد همانند eprint، فرایند کاری چاپ را به راحتی و در مدت زمانی کمی انجام می‌دهند، اگرچه ماهیت و روش کار تمامی این قابلیت‌ها بایکدگیر مشابهت دارند، اما می توان تفاوت‌های زیادی را نیز میان آنها کشف کرد. آنچه که مهم است، انتخاب و استفاده مناسب از این قابلیت‌ها جهت پیشبرد بهتر پروژه های کاری است.

 

برنامه eprint مناسب چه کسانی است؟

بی شک برایتان این سوال ایجاد شده است که آیا همه افراد در همه کسب و کار‌ها می‌توانند از این قابلیت بهرمند شوند؟ قطعا جواب این سوال منفی است. در درجه اول برای حداقل دفاتر کوچک طراحی شده است: هرچه دفتر یا شرکت بزرگتر باشد، استفاده بیشتری از برنامه خواهند داشت.

اگر از چاپگر خود برای مقاصد شخصی استفاده می کنید، عملکرد بسیار محدود است، چرا که کمتر پیش می آید که در کسب و کار های کوچک بخواهیم به واسطه این قابلیت، اسناد را در شرایط خاص برای چاپگر ارسال کرده و فرایند کاریمان را دنبال کنیم. اما به طور کلی باید گفت که شما می توانید از به وسطه برنامه eprint، فعالیت های کاری خود را در هرشرایطی انجام دهید. برای مثال در جاده باشید و اسنادی که قصد چاپ شدن آن را دارید برای چاپگر ارسال کنید.

 

چگونه بفهمیم که آیا چاپگر ما از قابلیت eprint استفاده می کند یا خیر؟

اکنون که به طور کامل با قابلیت eprint و نحوه عملکرد آن آشنا شده اید، بی شک برایتان سوال است که آیا چاپگر شما از این قابلیت پشتیبانی می کند؟ در این باره باید گفت همانطور که ممکن است انتظار داشته باشید، ePrint برای خط مدرن چاپگرها رزرو شده است. در حالی که اکثر چاپگرها می‌توانند نوعی چاپ Wi-Fi را انجام دهند. ePrint به یک مدل چاپگر نسبتاً پیچیده نیاز دارد تا بتواند با شبکه ابری HP تعامل داشته باشد.

به عنوان یک قاعده کلی، هر چاپگری که نیاز به کابل USB دارد یا فاقد نمایشگر باشد، از ePrint پشتیبانی نمی‌کند (یا می‌تواند بهترین خرید را در فهرست چاپگرها داشته باشد). با این حال، نه اتصال بی سیم و نه صفحه نمایش LCD تضمین کننده کارکرد ویژگی ePrint نیستند. علاوه بر این، هر چاپگر در دفتر یا ساختمان باید با ePrint سازگار باشد، هر چند که این یک الزام نیست. اگر فکر می‌کنید یک یا چند چاپگر در دفتر شما قرار است به‌روزرسانی شوند، بررسی‌های چاپگر ما به شما می‌گوید که این روزها چه چیزی در صنعت واضح است.

در مورد ePrint، توصیه می‌کنیم بخش راهنمای چاپگر HP را بررسی کنید و دستورالعمل‌های مدل خود را بیابید، چه جوهر افشان یا لیزر. دفترچه راهنما باید به شما بگوید که آیا چاپگر شما سازگار است یا خیر و در مورد آنچه که ePrint در چاپگر HP برای آن مدل خاص است توضیح می دهد.

 

استفاده حداکثری از eprint و JetAdvantage

درکنار  بررسی قابلیت hp eprint، بد نیست بررسی کوتاهی از jetAdvantage نیز داشته باشیم.در این باره باید گفت JetAdvantage مجموعه‌ای کامل از ویژگی‌ها که نیازهای نیازمندترین شرکت‌ها را برآورده می‌کند، در حالی که عیب‌یابی چاپگر HP را بسیار دشوارتر می‌کند. همچنین در حالی که ePrint بیشتر برای ارسال کارهای چاپی از راه دور طراحی شده است، JetAdvantage On Demand یک مجموعه نرم افزار کامل است که به شما امکان می دهد بر چاپ انجام شده در شبکه نظارت کنید. با JetAdvantage، می‌توانید کنترل کنید چه کسانی کدام اسناد را در شبکه ابری چاپگر ببینند و حتی فعالیت چاپگر را از راه دور نظارت کنید. داشتن گزینه ایجاد Private Prints، چه به صورت محلی و چه از راه دور، بسیار مفید است. شما لازم نیست نگران نفوذ خارجی شبکه ابری باشید و می توانید جاسوسان را در داخل خود دور نگه دارید.

 

قابلیت eprint و مقایسه با نرم افزار JetAdvantage

 

قابلیت eprint و مقایسه با نرم افزار JetAdvantage

در حالی که وظیفه اصلی ePrint تسهیل انتقال داده از راه دور است در حالی که JetAdvantage فعالیت چاپ را در شبکه نظارت می کند، مجموعه نرم افزاری بسیار بیشتر از آنچه به چشم می آید وجود دارد. در حالی که کاربران غیرتجاری وسوسه خواهند شد که هر دو برنامه را به محض اتمام راه‌اندازی چاپگر HP حذف کنند، شرکت‌ها و شرکت‌ها می‌توانند از اکوسیستم HP استفاده زیادی کنند.

برای شروع، JetAdvantage یک راه حل ذخیره سازی بسیار امن ارائه می دهد که مستقل از سایر سیستم های ابری است. اگر فضای ابری دفتر شما رخنه کند، به احتمال زیاد از بهشت ​​تشکر می‌کنید که همه اسناد حساس را در ابر بسیار رمزگذاری شده HP ذخیره کرده‌اید.

جدا از افزودن یک لایه امنیتی، نرم افزار JetAdvantage از یک راه حل محلی سازی شده به یک سیستم ابری در سراسر جهان منشعب می شود. شما می توانید از آن برای دانلود برنامه های دستگاه های HP مانند لپ تاپ ها بدون نیاز به اتکا به فروشگاه های برنامه های شخص ثالث و موارد مشابه استفاده کنید و نرم افزار نیز به تنهایی برنامه ها را تأیید می کند. در مجموع، این یک ابزار بسیار همه کاره است، و توصیه می کنیم قبل از اینکه تصمیم بگیرید کار زیادی انجام نمی دهد اما فضای دیسک را مسدود می کند، به ویژگی های آن نگاه کنید.

ویدیوی نحوه استفاده از ویژگی HP ePrint

 

جمع بندی

همانطور که مطالعه کردید، در این مقاله به بررسی کامل تکنولوژی منحصر به فرد hp eprint پرداخته و  به طور کامل این تکنولوژی را مورد بررسی قرار  دادیم. اگر فراموش نکرده باشید اشاره کردیم که Eprint تکنولوژی یا همان قابلیتی است که امروزه در چاپگر های سری جدید نهادینه شده و تا حد زیادی عملکرد این دستگاه را افزایش داده است. در کنار این قابلیت، همچنین بررسی دقیقی از مجموعه نرم افزای های jetAdvantage نیز داشتیم که یاد گرفتیم به واسطه این نرم افزار ها، می توانید عملکرد دستگاه چاپ را از راه دور و  توسط شبکه مدیریت کنیم.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonمشاوره فوری