کارتریج طرح / ?What are the none original cartridges

همه چیز درباره کارتریج طرح

کارتریج طرح

در ابتدا باید بگوییم منظور از کارتریج اورجینال همان کارتریج اصل است که توسط شرکت تولیدکننده پرینتر ساخته شده‌است.  منظور از کارتریج طرح همان کارتریج طرح اصلی است و یعنی این که شکل و شمایل آن مانند نمونه اصلی است. باید دانست که در بازار داخلی عمدتاً به کارتریج غیر اورجینال، کارتریج طرح گفته می‌شود. فارغ از این که این کارتریج‌ها، چه مراحلی را برای ساخت و یا استفاده دوباره طی کرده باشند.

وضعیت کارتریج طرح در بازار ایران

این کارتریج‌ها یا با عنوان طرح یا غیر اورجینال وارد کشور می‌شوند و یا در داخل کشور با جمع آوری کارتریج‌های کارکرده و تعویض قطعات مصرفی آن (فوم رول، مگنت، درام و بلید) به عنوانکارتریج طرح چین و یا طرح اصلی درجه یک در اختیار مصرف کننده قرار می‌گیرند. در واقع هر دو نوع این کارتریج ها اصلی نمی‌باشند.

چرا کارتریح طرح تولید می‌شود؟

ویژگی مثبت و البته مهم کارتریج غیراورجینال خوب، کیفیت قابل قبول در برابر قیمت بسیار پایین آن است و همین موضوع سبب شده تا مشتریان بسیاری را در بازار داخلی با خود همراه کند. بسته به نوع شرکت تولید کننده یا واردکننده ، کارتریج طرح خوب تقریبا می‌‌تواند در حد یک کارتریج اورجینال هم کار کند. ولی اگر از مواد اولیه غیرمرغوب تولید و بدرستی مونتاژنشده باشد، می‌تواند بارها بدتر از کارتریج اورجینال باشد. در ادامه با بررسی تفاوت کارتریج غیراورجینال و اورجینال می‌توانید انتخاب خوبی در خرید کارتریج داشته باشید.

نقاط قوت کارتریج اورجینال

متن چاپ شده با کارتریج اصل از کیفیت بالایی برخوردار است. صفحات چاپ شده با کارتریج اورجینال معمولاً بیشتر از کارتریج غیراورجینال است و قابلیت شارژ کارتریج اورجینال بیشتر از کارتریج غیر اورجینال می‌باشد.

نقاط قوت کارتریج طرح

صرفه اقتصادی به خاطر کیفیت قابل قبول و قیمت ارزان. فرض کنید پرینتری با قیمت مثلاً 500-400 هزار تومان بخرید و بعد برای آن کارتریج اصل با قیمت تقریباً 250 هزار تومان تهیه کنید. یعنی تقریباً باید 50 درصد قیمت یک پرینتر آکبند را هزینه خرید کارتریج کنید. واضح است که صرفه اقتصادی ندارد

کارتریج اورجینال بخرم یا کارتریج غیراورجینال ؟

چه چیزی برای شما مهم است؟ ببینید در کار شما کیفیت عالی چاپ مهمتر است یا صرفه اقتصادی و هزینه کمتر؟!برای اکثر دفاتر و مشاغل، مدارس و دانش آموزان، دانشجویان، چاپ پیش نویس و کارهایی که به کیفیت بالا نیاز ندارد، استفاده از کارتریج طرح پیشنهاد می‌شود. شکی نیست که کارتریج اورجینال، بهترین مورد برای افرادی است که دنبال چاپ کیفیت بالا هستند.

برای دریافت اطلاعات بیشتر و ارتباط با ما میتوانید با شماره ی زیر تماس گرفته و همچنین برای اطلاع از بروزترین قیمتها و محصولات موجود کانال تلگرامی ما را که در صفحه اصلی سایت موجود می‌باشد دنبال کنید. شماره پشتیبانی

۰۲۱-88324040

به این مقاله امتیاز دهید post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonمشاوره فوری