نحوه تعویض کارتریج HP 85a

تعویض کارتریج 85a اچ پی

با به پایان رسیدن عمر تونر کارتریج اولین کاری که باید انجام داد، تعویض کارتریج است. فراموش نکنید که این کار اهمیت زیادی در سلامت چاپگر شما و کیفیت دستورات چاپی خواهد داشت، پس به‌هیچ عنوان تعویض کارتریج را عقب نیندازید. البته این ادعا بدین معنی نیست که به محض پایان یافتن تونر، عملکرد آن تمام خواهد شد؛ بلکه برای مدتی کوتاه آن هم در تعدادی محدود می‌توان روی چاپگر خود حساب باز کرد. در این مقاله با نحوه تعویض کارتریج 85a اچ پی و جزئیات آن آشنا خواهید شد.

ویدیوی تعویض کارتریج 85a

 

از سلامت و عمر مفید کارتریج غافل نشوید

پیش‌از پرداختن به موضوع تعویض کارتریج باید به این نکته مهم اشاره کنیم که سلامت و عمر مفید این ابزار جانبی تاثیر مستقیمی بر کیفیت آن دارد. بدون شک، چاپ با وضوح عالی مهم‌ترین هدف هر یک از کاربران پرینتر است و کلاس کاری آن‌ها را بالا خواهد برد. کاربرد کارتریج تقلبی یا منقضی شده نه‌تنها شما را با چاپی ضعیف روبه‌رو می‌کند، بلکه منجر به ایجاد نقص در پرینترتان خواهد شد. بر این اساس توصیه می‌شود تا حتما در زمان کار با آن توجه زیادی بر نحوه عملکرد و عمر مفیدش داشته باشید. به محض اتمام عمر تونر باید به فکر شارژ یا تعویض آن افتاد تا از ایجاد تبعات منفی بعدی جلوگیری کرد.

 

کارتریج 85a اچ پی و پرینتر 1102

 

مراحل تعویض کارتریج 85a اچ پی چگونه است؟

چنان‌چه قصد تعویض کارتریج شما 85a اچ پی را دارید در مراحل زیر همراه با ما همراه شوید:

 • در قسمت بالای پرینتر را باز کنید؛
 • در قسمت بالای کارتریج را هم باز کنید؛
 • تونر کارتریج را با دقت از داخل دستگاه بیرون آورید؛
 • کارتریج جدید را از داخل پک مورد نظر خارج کنید؛
 • نوار پلمپ نارنجی کارتریج را بررسی کنید؛
 • با بررسی نوار نارنجی از پلمپ‌بودن کارتریج مطمئن شوید؛
 • کارتریج را به آرامی و به‌صورت افقی قرار داده و تکان دهید؛
 • درام سبز رنگ آن را لمس کنید؛
 • زبانه نارنجی پلمپ را به ‌سمت بیرون دستگاه بکشید؛
 • کارتریج جدید را به‌صورت افقی و به آرامی داخل دستگاه قرار دهید؛
 • درب بالایی کارتریج را ببندید؛
 • درب پرینتر را ببندید.

 

خارج کردن پلمپ نارنجی کارتریج

 

یک نکته مهم که در این بخش باید مورد توجه قرار داد؛ نحوه خارج‌کردن کارتریج قدیمی است که باید با دو دست و به آرامی این کار را انجام دهید. از طرفی توصیه می‌شود در زمان تعویض کارتریج 85a درب کرکره‌ای کارتریج را باز نکنید و به‌هیچ عنوان غلطک درام را لمس نکنید زیرا این قطعه به شدت آسیب پذیر و حساس است و با لمس دچار مشکل می شود.

 

با تعویض کارتریج HP 85a سلامت و کیفیت پرینتر خود را حفظ کنید

فراموش نکنید که انواع کارتریج hp در بازار عرضه شده‌اند و هر یک از عملکرد خاص خود برخوردار هستند؛ بنابراین چنان‌چه قصد تهیه هر یک از آن‌ها را دارید، باید به نوع پرینتر و کارکرد آن توجه داشته باشید. یکی از رایج‌ترین این کارتریج‌ها کارتریج 85a اچ پی است که مخاطبان زیادی دارد و بازار پررونقی را به خود اختصاص داده است. چنان‌چه به‌دنبال خرید این محصول هستید، توصیه می‌‌شود تا به مراکز معتبر عرضه‌کننده در سطح شهر خود سر بزنید. یکی از شناخته شده‌ترین این مراکز الوکارتریج است که بهترین و به‌روزترین کارتریج‌ها را با کیفیت عالی در اختیارتان قرار می‌دهد. برای اطلاعات بیشتر و انتخابی هوشمندانه می‌توانید به سایت الوکارتریج مراجعه کنید و در صورت نیاز کارتریج مورد نظر خود را سفارش دهید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره فوری