مشکل نصب پرینتر در ویندوز ۱۰ و نحوه حل آن‌

مشکل نصب پرینتر در ویندوز ۱۰

پرینترها و چاپگرها یکی از تجهیزات اداری هستند که اکثر آن‌ها زمانی که به نسخه‌های ویندوزی ۱۰ متصل می‌شوند، با اختلال مواجه می‌شوند. ما در ادامه این مطلب راهنمایی‌هایی را برای حل مشکل نصب پرینتر در ویندوز ۱۰ برای شما ارائه کرده‌ایم تا بتوانید با استفاده از آن، عملکرد پرینترهای خود را بهبود ببخشید. با ما همراه باشید.

برطرف کردن مشکل نصب پرینتر در ویندوز ۱۰

مشکل نصب پرینتر در ویندوز ۱۰ مشکلی است که با ارتقا یافتن ویندوز یک پرینتر روی کار می‌آید. این مشکل اغلب پرینترهایی که قابلیت پشتیبانی از ویندوز ۱۰ را ندارند به خود درگیر می‌کند. البته هر پرینتری پیش از این که ویندوز ۱۰ بر روی آن نصب شود، این هشدار را به کاربر می‌دهد که می‌تواند از این ویندوز بهره مند شود یا خیر!

 در اینجا حتی مدل‌های پیشرفته‌ای از پرینترها که از ویندوز ۱۰ پشتیبانی می‌کنند هم در مواقعی ممکن است با مشکل نصب ویندوز ۱۰ بر روی پرینتر مواجه شوند. این ویندوز که خود یک سیستم عامل کامل و جامع است، ممکن است در زمان مناسب به روز رسانی نشود و یا نسخه‌‌های به روز رسانی را سر موقع از تولید کننده دریافت نکند. اینجا است که شما باید راهکارهای حل این مشکل را اختیار کنید. به شما توصیه می‌کنیم که حتما پس از تعویض ویندوز و مشاهده کردن اختلال در عملکرد چاپگر، نکات بازیابی مجدد چاپگر را به کار ببندید.

1.در کنترل پنل به بخش پرینتر مراجعه کنید.

اولین مرحله برای برطرف کردن مشکلاتی که برای پرینتر به وجود می‌آید این است که از ابزارهای عیب یابی که در سیستم عامل ویندوز ۱۰ وجود دارند، استفاده کنید. بدین منظور لازم است که در باکس جستجوی ویندوز ۱۰، گزینه Devices and Printers را انتخاب کنید و با ورود به این بخش، تنظیمات پرینتر خود را چک کنید و عیب آن را بیابید.

 

مراجعه به کنترل پنل پرینتر

 

 

 

2.عیب یابی پرینتر متصل شده

در این مرحله که مرحله عیب یابی پرینتر است، باید پنجره مربوط به پرینترها را مشاهده کنید و بر روی آن کلیک کنید. حال باید گزینه را Troubleshoot از منویی که بر پیش روی شما ظاهر شده است انتخاب کنید و دستور العمل‌های موجود بر روی صفحه را برای پیدا کردن عیب پرینتر پیدا کنید.

 

عیب یابی پرینتر متصل شده

 

3.کسب اطمینان از نصب شدن پرینتر

حال در این مرحله اگر نتوانستید عیب پرینتر خود را پیدا کنید و متوجه شدید که این عیب هنوز شناسایی نشده است، باید بررسی کنید که اصلا پرینتر بر روی ویندوز نصب شده است یا نه! برای چک‌ کردن نصب شدن یا نشدن این پرینتر ابتدا بر روی گزینه استارت کلیک کنید و سپس به بخش Settings  بروید. حال گزینه Devices را انتخاب کنید و سپس با کلیک کردن بر روی Printers & scanners ، نصب شدن پرینتر خود را چک کنید. اگر پرینتر خود را در پنجره اصلی  نمی‌بینید، باید بر روی گزینه اسکنر کلیک کنید و منتظر بمانید که پرینترتان توسط ‌ویندوز شناسایی شود. حال می‌توانید مشکل نصب پرینتر در ویندوز ۱۰ را برطرف کنید. البته قبل از آن اطمینان حاصل کنید که کامپیوتر شما به اینترنت متصل شده است.

 

مشکل نصب پرینتر در ویندوز ۱۰

 

4.جستجو پرینتر قدیمی به وسیله ویندوز 10

اگر پرینترهای شما شناساسی شده باشند، فقط باید دستور العمل‌هایی که بر روی صفحه در راستای نصب ویندوز آمده‌اند را دنبال کنید اما اگر پرینترتان هنوز نصب نشده و یا هنوز بر روی صفحه نیامده است، باید بر روی گزینه The printer that I want isn’t listed کلیک کنید. حال باید مشکل نصب پرینتر در ویندوز ۱۰ حل شود.

 

4.جستجو پرینتر قدیمی به وسیله ویندوز 10

 

5.نصب دستی پرینتر

اگر هنوز هم نتوانسته‌اید پرینتر خود را راه اندازی کنید، باید پرینتر را به صورت دستی نصب کنید. بدین منظور به یک درایو مناسب نیاز دارید. با کمی جستجو در فضای اینترنتی می‌توانید بهترین لینک‌های دانلود درایو را پیدا کنید. در واقع درایو هر پرینتری در فایل exe ارائه می‌گردد و تنها با دانلود همین فایل اجرا می‌شود.

 

5.نصب دستی پرینتر

 

6.درایور ویندوز 8 را امتحان کنید.

تمامی تولید کنندگان انواع چاپگرها، درایو ویندوز ۱۰ را برای یک مدل از پرینترهای خاص  ارائه نمی‌کنند. این ویندوزها ممکن است علاوه بر نصب نشدن، یک سری مشکلات دیگر را هم با خود به همراه داشته باشند. پس بهتر است به جای ویندوز ۱۰ از ویندوز ۸ بهره ببرید.

7.حذف ویندوز 10

اگر شما به مرحله آخر رسیده‌اید و هنوز مشکل نصب پرینتر در ویندوز ۱۰ حل نشده است، امکان این که عمر پرینتر شما تمام شده باشد وجود دارد. در این مرحله شما نمی‌توانید به صورت دستی پرینتر خود را تنظیم کنید بلکه باید با سازنده و بخش پشتیبانی این پرینتر تماس بگیرید تا بتوانید مشکل آن را رفع کنید. حال اگر شما نمی‌توانید پرینتر خود را ارتقا دهید و یا عملکرد خوبی را از آن نمی‌بینید، باید ویندوز ۱۰ را از روی کامپیوتر حذف کنید و همان نسخه‌ای که قبلا از آن استفاده می‌کرده‌اید را به کار بگیرید.

 

مشکل نصب پرینتر در ویندوز ۱۰

 

کلام پایانی

ما در این مطلب در مورد مشکل نصب پرینتر در ویندوز ۱۰ با شما صحبت کردیم و راهکارهایی را نیز در این زمینه به شما ارائه نمودیم. این راهکارها تا حد زیادی می‌‌توانند عملکرد یک پرینتر را بهبود دهند. بررسی تنظیمات، نصب ویندوز ۸ به جای ویندوز ۱۰، کنترل پنل را انتخاب کنید و از نصب شدن پرینتر خود اطمینان حاصل کنید. شما می‌توانید سوالات خود را در این زمینه از ما بپرسید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonمشاوره فوری