با نحوه تعویض و نصب کارتریج لیزری پرینترهای اچ پی آشنا شوید

نحوه تعویض و نصب کارتریج لیزری

آشنایی با آموزش تعویض و نصب کارتریج لیزری پرینترهای اچ پی از الزامات کار کاربرانی است که بیشتر زمان خود را با رایانه و چاپگر صرف می‌کنند. آشنایی با عملکرد و نحوه نصب یک دستگاه و نرم‌افزار، اهمیت زیادی در بالابردن کیفیت کاری شما خواهد داشت. تعویض کارتریج از این موارد مهم است که تعویض و نصب آن به آسانی امکان‌پذیر خواهد بود. تنها با یک مرتبه آموزش می‌توانید آن را در منزل انجام دهید. شایان ذکر است که پیش‌از انجام عملیات نصب و تعویض باید آگاهی کاملی از جزئیات آن در دست داشته باشید تا با مشکل مواجه نشوید. در ادامه این مطلب با مراحل عملیات به‌صورت جزئی‌تر آشنا خواهید شد، با ما بمانید.

 

نحوه تعویض و نصب کارتریج لیزری

 

نحوه جای‌گذاری کارتریج جدید داخل پرینتر

از اولین و اصلی‌ترین مراحل کار پس‌از خرید یک کارتریج hp جدید، جای‌گذاری دقیق و اصولی آن درون دستگاه پرینتر است که اهمیت زیادی دارد. مراحل زیر را دنبال کنید:

  • کارتریج را با احتیاط از درون بسته‌بندی خارج کنید.
  • کارتریج را به گونه‌ای روبه‌روی خود قرار دهید تا بتوانید مدل آن را که روی بدنه حک شده است، بخوانید.
  • ضامن تعبیه‌شده در سمت پایین کارتریج را تا انتها بکشید و آن را از بدنه ابزار جدا کنید.
  • آن را در دستگاه قرار دهید. (در ادامه با نحوه قراردهی آن در دستگاه آشنا خواهید شد.)

ذکر دو نکته مهم در این مرحله جای‌گذاری کارتریج بسیار مهم و حیاتی است که باید پیش‌از شروع عملیات از آن آگاهی داشته باشید:

  • نکته اول: در‌صورتی‌که ضامن را پایین نکشید با مشکلاتی مانند سیاه‌شدن تمام صفحه پرینت‌شده، ارورهای دستوری، عدم پرینت‌گرفتن از اطلاعات و… روبه‌رو خواهید شد.
  • نکته دوم: به‌هیچ عنوان قطعه نارنجی روی چیپست دستگاه را از کارتریج جدا نکنید؛ چنان‌چه این قطعه نباشد، ارور مبنی‌بر خالی‌بودن کارتریج پرینتر را مشاهده خواهید کرد.

جای‌گذاری کارتریج پرینترهای لیزری رنگی در جای خود یکی از مهم‌ترین مراحلی است که باید به‌درستی انجام شود، در غیر این‌صورت دستورات چاپ با نقص روبه‌رو خواهند شد. عدم توجه به این موضوع و جاگذاری غلط کارتریج رنگ‌بندی دستگاه را تغییر می‌دهد و ممکن است منجر به آسیب‌های جبران‌ناپذیری برای چاپگر شما شود، به‌خصوص اگر کارتریج تونر لیزری اچ پی باشد که از حساسیت بسیار بالایی برخوردار خواهد بود. بر این اساس آموزش تعویض و نصب کارتریج لیزری پرینترهای اچ پی، لازمه کار هر یک از کاربران پرینترهای رنگی به‌ویژه برند اچ پی به‌شمار می‌رود؛ اما در ‌صورت لزوم جهت تعویض کارتریج باید چه کاری انجام داد؟ با دنبال‌کردن مراحل زیر به‌راحتی کارتریج پرینتر خود را تعویض کنید:

  • محفظه کشویی کارتریج را باز و آن را به آرامی خارج کنید.
  • کارتریج نو را با قرار‌دادن روی ریل‌های مد نظر درون محفظه قرار دهید.
  • در زمان قراردادن کارتریج جدید به رنگ لیبل هر جایگاه توجه کنید و کارتریج با همان ترتیب رنگی را داخل محفظه قرار دهید.

با اتمام این مراحل کارتریج جدید شما به‌راحتی روی پرینتر نصب می‌شود و می‌توان جهت چاپ داده‌ها و اطلاعات با کیفیت بالا از آن استفاده کرد.

 

با تعویض و تعمیر کارتریج کیفیت چاپگر اچ پی خود را بالا ببرید

همان‌طور‌که در آموزش تعویض و نصب کارتریج لیزری پرینترهای اچ پی خواندید، کارتریج یکی از مهم‌ترین بخش‌های چاپگر است که تاثیر قابل توجهی در کیفیت چاپ این دستگاه دارد. چنان‌چه از کاربران ثابت پرینترهای اچ پی هستید حتما به سلامت این بخش از دستگاه خود اهمیت دهید. از انواع کارتریج جوهر افشان hp گرفته تا کاتریج‌های لیزری همگی در بازار قابل دسترسی هستند. با مراجعه به مراکز معتبر عرضه‌کننده این محصولات از جمله مرکز باسابقه الوکارتریج می‌توانید به‌روزترین و استانداردترین کارتریج‌های بازار را با قیمتی معقول تهیه کنید.

 

 

 

به این مقاله امتیاز دهید post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره فوری