آموزش ریست کردن پرینتر برادر

ریست کردن پرینتر برادر

ریست کردن پرینتر های برادر یکی از کابوس های دارندگان این برند از پرینتر های اداری و خانگی می باشد. به این دلیل که با هر بار ریست کردن دستگاه ، شما غالبا با پیغام  toner low یا replace toner  مواجه خواهید شد . 

در عین حال طیف گسترده ای از پرینتر های برادر اعم از لیزری و رنگی پس از تمدید شارژ کارتریج لیزری برادر و تعبیه مجدد کارتریج در محفظه مشخص شده ، پرینتر این تغییر وضعیت را متوجه نمی شود . در واقع تنها راه چاره در این وضعیت ریست کردن مجدد دستگاه پرینتر می باشد. با این تفاسیر دستگاه شما متوجه کارتریج نو خواهد شد. همانطور که گفته شد پروسه ریست کردن پرینتر های برادر پیچیدگی های خاص خود را دارد.

اغلب اولین راهکاری که به ذهن کاربران می رسد جایگذاری مجدد کارتریج و راه اندازی دوباره دستگاه می باشد . با این وجود باز هم با این پیغام مشابه قبلی مواجه خواهند شد . بر اساس تجربه هایی که در کیس های اخیر این قبیل مشکلات داشتیم ، در ادامه راهکار هایی کاربردی و مفیدی را ارائه دادیم که کمک شایانی به شما در این زمینه خواهد داشت . 

تکنسین های ما در بخش فنی و نرم افزاری پرینتر های صنعتی با آزمون و خطاهایی که روی این موضوع داشتند سرنخ این پیغام را در بسته به نوع پرینتر برادر مورد استفاده شما پیش بینی کردند . با این تفاسیر ایراد نه در محفظه کارتریج شما می باشد و نه اتصالات و جایگاه های فرعی پرینتر شما ایرادی دارد. به جهت رفع نگرانی شما و پاسخ به یکی از دغدغه های این نوع از دستگاه پرینتر ، سه نوع از کاربردی ترین پرینتر های برادر را به تفکیک مورد بررسی قرار می دهیم و نحوه برطرف کردن پیغام toner low  را اجمالا توضیح خواهیم داد.

 

ریست پرینتر برادر مدل های HL5250-5240-2140-2130-2270-2240

در این سری از مدل های پرینتر برادر نحوه ریست کردن طی یک پروسه متوالی انجام می شود.  در واقع تنها نیاز است در دفعات مشخص که در ادامه متذکر می شویم کلید Go  دستگاه ها فشار دهید . قبل از هر چیزی ابتدا پس از اطمینان از خاموش بودن دستگاه خود، درپوش  جلویی آن را باز کنید. سپس کلید Go  را در ضمن فشار دادن ، دکمه power را نیز روشن کنید . در این مابین به دستگاه فرصت دهید تا مدار الکتریکی خود را بین اتصالات و قطعات خود برقرار کند. پس از اعمال و شریان جریان الکتریکی، مشاهده خواهید که تمام LED  ها روشن می شوند به جز چراغ ready  یا status . به محض دیدن این وضعیت کلید GO را رها کنید. به محض رها کردن کلید GO  انتظار می رود تمام LED  ها مجدد خاموش شوند . پس از مشاهده این مرحله ، کلید GO را دو بار فشار دهید و منتظر روشن شدن تمام چراغ ها به جز LED  های Ready  یا status باشید . در پایان برای آخرین بار  5 بار کلید GO را فشار دهید. چند لحظه ای به پرینتر خود اجازه ریکاوری دهید و سپس پس از چند ثانیه مجدد دستگاه پرینتر برادر خود را راه اندازی کنید.

 

ریست پرینتر برادر مدل HL-2240- 2270 ,...

 

ریست پرینتر های لیزری رنگی برادر مدل های HL – MFC

در مدل های HL-MFC پرینتر های برادر برخلاف آنچه در سری های قبلی گفته شد برای شروع کار نیاز است پرینتر را در حالت روشن نگه داریم. ابتدا درب پرینتر خود را باز می کنید ، در اینجا به علت روشن بودن دستگاه ، پرینتر به صورت پیش فرض و به لحاظ نکات امنیتی و هشداری به شما پیغام cover is open را خواهد داد. در صورت مشاهده این پیغام نگران نباشید و پیغام را رد کنید . برای دسترسی به آپشن های ریست پرینتر گزینه Clear/Back  را بزنید و وارد بخش تنظیمات شوید. در این مرحله شما لیستی از رنگ های دیفالت پرینتر خود مواجه خواهید شد (که غالبا همان 4 رنگ اصلی ،C,M,Y,K,B  می باشد) . 

نکته ای که باید توجه داشته باشید این است که تمام پروسه ای که گفته می شود صرفا برای یک رنگ می باشد. بنابراین شما عینا پروسه مذکور را به تفکیک برای سایر رنگ ها نیز باید دنبال کنید . 

در صورتی که تونر کارتریج شما از نوع استاندارد می باشد، کافی است عدد یک را بزنید تا دستگاه پرینتر شما ریست شود.

انواع استاندارد کارتریج تونر لیزری برادر را به همراه قیمت کارتریج می توانید در فروشگاه الوکارتریج مشاهده نمایید.

 

ریست پرینتر های لیزری برادر مدل های MFC-9330 / 9190

در این نوع پرینتر شروع پروسه ریست را با نمایشگر دستگاه آغاز می کنیم. دکمه FAX  تعبیه شده در پنل نمایشگر LCD را فشار دهید . در برخی از مدل ها ممکن است این دکمه روی Touch Panel دستگاه پرینتر شما تعبیه شده باشد. سپس از روی همان صفحه نمایشگر لمسی دکمه * را بزنید تا گزینه Home  برای شما نمایان شود. پس از انتخاب گزینه home  دستگاه پرینتر شما به حالت Ready در می آید. 

پس از این مرحله درپوش بالایی چاپگر خود را باز کرده و دکمه * را مجدد به مدت 2 ثانیه نگه دارید. پس از دو ثانیه شما شاهد یک لیست از ریست تونر دستگاه خود روی صفحه لمسی نمایشگر خود خواهید بود. 

با اطمینان خاطر پروسه ریست را انجام دهید و در نهایت به منظور تست پرینتر خود ، دستور چاپ یک سند را به دلخواه بدهید.

 

مراحل ریست کردن پرینترهای برادر

 

ریست پرینتر های لیزری برادر مدل های HL-2320D / HL-2365DW

ابتدا پیش از شروع پروسه ریست پرینتر های لیزری برادر در مدل های مذکور، چاپگر خود را خاموش نمایید و درپوش پرینتر خود را باز کنید. همزمان در حالی که کلید Go را پایین نگه داشته اید، پرینتر خود را روشن کنید. مرحله دوم بسته به نوع پرینتر شما متفاوت خواهد بود. اگر دستگاه چاپگر برادر شما از نوع 2320 باشد بلافاصله پس از روشن کردن پرینتر، چراغ های paper  ، drum و Toner  همزمان روشن می شوند. اما در صورتی که پرینتر برادر شما از نوع 2365 باشد پس از راه اندازی مجدد پرینتر، صفحه نمایشگر LCD شما پاک می شود. پس از مشاهده تمامی این تغییرات اعمال شده، کلید GO  را رها کنید و به محض خاموش شدن چراغ ها ، مجدد 9 بار به صورت متوالی کلید GO را فشار دهید. با توجه به تفاوت های جزئی در برخی از این مراحل به علت تفاوت در مدل های پرینتر ، وجه تمایز های هر یک را نیز مشابه آنچه در قبل گفتیم به صورت مجزا ذکر می کنیم. درمدل های برادر 2320 پس از روشن شدن چراغ های Paper  ، Drum  ، Toner 2 بار کلید Go را فشار دهید . در حالی اگر شما جز دارندگان پرینتر های برادر مدل 2365  هستید ، پس از مشاهده گزینه user mode  2 بار کلید Go  را بزنید. پس از طی پروسه فوق، پرینتر برادر شما ریست شده و پیغام toner low برطرف خواهد شد.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره فوری