آشنایی با قابلیت ذخیره‌سازی فایل روی پرینتر

قابلیت ذخیره سازی فایل روی پرینترهای اچ پی

در پرینترهای امروزی قابلیت ذخیره‌سازی فایل روی پرینتر وجود دارد که بسیار کاربردی و مفید است. این ویژگی Job  Storage  نام دارد. چنین قابلیتی به فرد اجازه می‌دهد تا فایل‌های مورد نظرش را در پرینتر خود ذخیره کند. در واقع با وجود قابلیت ذخیره‌سازی فایل در پرینتر دیگر نیازی به کامپیوتر نیست؛ چرا که فایل لازم برای چاپ، در چاپگر ذخیره شده و کاربر به‌راحتی می‌تواند از همین طریق، چاپ اسناد و فایل‌های مهم را انجام دهد. به‌طورکلی پرینترهای متنوعی در بازار وجود دارند که نمونه آن پرینتر HP M477fdw  است که از قابلیت ذخیره‌سازی فایل توسط خود پرینتر بهره مند بوده و چاپ اسناد به طور خودکار و بدون نیاز به کامپیوتر انجام می‌شود. شما نیز می‌توانید با خواندن این مقاله  ذخیره‌سازی فایل در پرینتر را آموزش ببینید.

نحوه استفاده از قابلیت Job Storage

 

نحوه استفاده از قابلیت Job Storage

برای انجام این کار باید یک فلش مموری ۱۶GB تهیه کنید. البته این فلش باید کاملاً فرمت شده با سیستم فایل Fat 32 باشد. بعد از روش‌های گفته شده در ادامه و تهیه فلش باید آن را از طریق پورت USB به چاپگر متصل کنید. زمانی که فلش را وصل کنید، پیغامی مبنی بر فرمت کردن فلش و همچنین ذخیره‌سازی فایل برای شما ارسال می‌شود و از شما درباره ذخیره‌سازی پرسیده می‌شود. در این مرحله با دیدن چنین پیامی شما باید گزینه ok را انتخاب کنید تا فلش فرمت شود. در ادامه برای پرینت فایلی را انتخاب کنید و دستور پرینت را صادر کنید تا دستگاه کار خود را شروع کند. در پنجره‌ای که نمایش داده می‌شود، پرینتر خودتان را انتخاب کنید و بعد از آن به بخش تنظیمات Properties وارد شوید. حالا بعد از آن به تب Job Storage وارد شوید و بر اساس نیاز تنظیمات را انجام دهید. در قسمت Job Storage _5 گزینه‌ای را در اختیار شما قرار می‌گیرد و شما باید مطابق با چاپگر مورد نیازتان گزینه‌ای انتخاب و فعال کنید.

گزینه‌های  Job Storage Mode

در بخش مود، قابلیت Job Storage در قسمت Job Storage_5 گزینه‌ای در اختیار شما می‌گذارد و شما باید یکی را در پرینتر انتخاب کرده و مراحل چاپ را دنبال کنید. این گزینه شامل 9 مورد می‌شود که در ادامه بیشتر درباره آن‌ها می‌خوانید:

گزینه off : اگر می‌خواهید قابلیت ذخیره‌سازی را غیرفعال کنید باید این گزینه را انتخاب کنید.

گزینه Job Name : با استفاده از این گزینه همان‌طور که از نامش پیداست می‌توانید نام پیش‌فرض ذخیره فایل را تغییر دهید.

گزینه Personal Job : این گزینه به شما امکان می‌دهد تا پرینتر فایل انتخابی توسط شما را برای چاپگر ارسال کند. علاوه بر این فایل ارسالی در چاپگر ذخیره می‌گردد و به ‌وسیله پنل در اختیار کاربر قرار می‌گیرد تا اگر نیازی بود از آن پرینت گرفته شود. در این صورت، بعد از چاپ فایل خودکار از دستگاه حذف می‌شود.

گزینه  Proof and Hold: اگر می‌خواهید از یک فایل، تعداد زیادی پرینت بگیرید، ابتدا سری اول فایل را پرینت بگیرید و در ادامه فایل که توسط پرینتر ذخیره شد در دفعات بعدی در اختیار کاربر قرار می‌گیرد.

 

 

گزینه‌های  Job Storage Mode

 

گزینه  Stored Job: در این صورت فایل موردنظر فقط در سیستم ذخیره می‌شود و هنگام نیاز، شما می‌توانید از پنل دستگاه فایل را چاپ کنید. این گزینه در بیشتر مواقع برای اشتراک‌گذاری فایل‌های غیرضروری کاربرد دارد.

گزینه  Make Job Private/Secure: اگر می‌خواهید فایل‌های ذخیره شده محرمانه بمانند، می‌توانید رمزی را برای آن‌ها انتخاب کنید و مانع از دسترسی افراد دیگر به فایل شوید.

گزینه  User Name: با این گزینه شما می‌توانید فایل‌های ارسالی‌تان را با نام اختصاصی خودتان بفرستید.

گزینه Quick Copy: با استفاده از گزینه Job Storage می‌توانید فایل را در چاپگر ذخیره کنید و در صورت نیاز کاربر بتواند فوراً از آن‌ها پرینت بگیرد.

گزینه  If Job Name exists: اگر نام ذخیره شده برای فایل تکراری بود، فایل‌های جدید جایگزین می‌شوند یا با اعداد 100+ به آخر نام قبلی اضافه می‌شوند.

نتیجه‌گیری

امروزه شرکت‌های تولیدکننده پرینتر، تجهیزات ویژه و جدیدی را با کارایی و قابلیت ذخیره‌سازی فایل روی پرینترهای اچ پی پیشرفته‌ای وارد بازار می‌کنند. یکی از این ویژگی‌های عالی، قابلیت ذخیره‌سازی فایل بر روی حافظه پرینتر است. اسنادی که توسط پرینتر چاپ می‌شوند روی حافظه دستگاه ذخیره شده و هر موقع به آن نیاز باشد مورداستفاده قرار می‌گیرند. در این حالت لازم نیست هر بار فایل از کامپیوتر به پرینتر منتقل شود. اگر قصد دارید پرینتری بخرید، ویژگی‌های بی‌نظیر اسناد چاپی آن را در نظر بگیرید تا بتوانید مطابق با نیاز خود نمونه مناسبی را خریداری کنید. در پرینترهای اچ پی نگهداری فایل‌ها به‌صورت ایمن انجام می‌شود که به‌طورکلی وجود قابلیت ذخیره‌سازی فایل روی پرینتر اچ پی به شما این امکان را می‌دهد تا دیگران به اسناد شخصی شما دسترسی پیدا نکنند. در این حالت اسناد را فقط خودتان می‌توانید بازیابی کنید و کد اختصاصی موجود در صفحه تنظیمات به‌طوری است که فقط خودتان می‌توانید فرایند چاپ فایل را آغاز کنید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonمشاوره فوری