نحوه کاهش مصرف جوهر پرینتر

نحوه کاهش مصرف جوهر پرینتر

پس از مدتی کار با پرینترهای مختلف متوجه می شوید که چاپ برگه ها به راحتی صورت نمی پذیرد و به همین دلیل نیازمند شارژ جوهر خواهید بود. راه های کاهش مصرف جوهر پرینتر کمک می نماید تا بتوانید در هزینه های خود صرفه جویی نمایید. پس از اینکه با نحوه کاهش مصرف جوهر پرینتر آشنا شوید ، در نتیجه تعداد برگه های بیشتری را می توانید چاپ نمایید. رعایت نکاتی که در ادامه ارائه خواهیم نمود به شما کمک می کند تا مصرف جوهر خود را به حداقل ممکن کاهش دهید.

 

نکات مهم برای کاهش مصرف جوهر پرینتر

اولین نکته ای که توصیه می نماییم قبل از مطالعه و ادامه مطلب رعایت نمایید، این است که با خصوصیات کارتریج خود آشنا شوید. ظرفیت کارتریج شما چقدر است و چند برگه را می تواند چاپ نماید؟ گاهی افراد شکایت هایی که از پرینتر خود دارند، ناشی از عدم شناخت ظرفیت پرینتر آنان است بدر این صورت شاید راه حل های کاهش مصرف جوهرافشان پرینتر نتواند به شما کمکی نماید.

 

نوع کاترتریج خود را تغییر دهید

 

نوع کاترتریج خود را تغییر دهید
نوع کاترتریج خود را تغییر دهید

 

نیازی نیست چندین کارتریج را خریداری نماید و پس از استفاده هر یک از آنان را استفاده نمایید. راه حل های بهتری نیز وجود خواهد داشت. به عنوان مثال می توانید از کارتریج های با کیفیت بالاتر استفاده نمایید. قیمت کارتریج های hp نوع xl  اندکی با کارتریج های معمولی تفاوت دارد . با استفاده از این نوع کارتریج تعداد برگه های چاپ شده برای شما افزایش خواهد یافت. در واقع این نوع کارتریج کمک می نماید تا شما دو تا سه برابر تعداد برگه های بیشتری را چاپ نمایید.

 

برای مشاهده قیمت و خرید انواع کارتریج جوهر افشان و کارتریج تونر لیزری کلیک کنید.

 

 

تنظیمات پرنینتر خود را تغییر دهید

یکی از روش های کاهش مصرف جوهر پرینتر توصیه شده، این است که نوع تنظیمات مربوط به پرینتر خود را از نوع بسیار باکیفیت به سمت معمولی تنظیم نمایید. قطعا هرچه کیفیت چاپ شما بالاتر باشد، نوع مصرف جوهرافشان شما بالاتر خواهد رفت. به همین دلیل توصیه می نماییم که این تنظیمات را به حالت Default تغییر دهید و یا اینکه زمانی که نیازمند پرینت صفحات با کیفیت بالا بودید، از حالت  Fine  و High Quality استفاده نمایید.

 

پیغام های مربوط به مصرف تونر را چک نمایید

گاهی اوقات پیغام هایی مبنی بر اتمام تونر برای کاربران به نمایش در می آید که به معنی این است که که زمان شارژکارتریج شما رسیده است. در صورتی که این پیغام را مشاهده نمایید می توانید حداقل 400 تا 500 برگه را می توانید پرینت بگیرید.حتی در صورت اتمام تونر ها می توانید با تکان دادن کارتریج خود تا حدودی جوهر را در جریان بیندازید و حداقل چند برگه را پرینت نمایید.

 

برای اطلاع از نحوه شارژ کارتریج کلیک کنید.

 

تتظمیات رزولوشین را تغییر دهید

از دیگر راه های کاهش مصرف جوهر پرینتر می توان به تنظبم رزولوشین اشاره نمود. در واقع هرچقدر رزولوشین پینتر شما بالاتر باشد، میزان استفاده از تونر آن بالاتر خواهد بود در نتیجه تونر بیشتری مصرف نموده و همین مسئله موجب می شود که جوهرافشان بیشتری مصرف نماید.  تنظیم Resolution  معمولا بر روی 600 یا 1200 Dpi قرار دارد . توصیه می نماییم که این مقدار را بر روی 300 Dpi قرار دهید. مزیتی که این نوع تنظیم دارد، موجب می شود تا سرعت پرینت شما افزایش یابد.

 

فونت مناسب پرینتر را انتخاب نمایید

فونتی که انتخاب می نمایید ممکن است مستلزم استفاده از جوهر بیشتری باشد . به همین دلیل همین مسئله موجب می شود تا پرینتر شما جوهر بیشتری را مصرف نماید. البته اندازه فونت و همچنین بولد بودن و یا نبودن این مورد نیز در استفاده شما از جوهر موثر خواهد بود.

 

 

چاپ خود را صورت پیوسته به انجام برسانید

 

چاپ خود را صورت پیوسته به انجام برسانید
چاپ خود را صورت پیوسته به انجام برسانید

 

پرینتر لیزری اچ پی پس از اینکه با فرمان چاپ مواجه می شوند، تونرهای خود را به راه می اندازند و به همین دلیل پس از متوقف شدن ، تونرهای زیادی به هدر می روند این مسئله می تواند موجب افزایش استفاده از جوهر شود . بنابراین با توجه به ظرفیت پرینتر hp خود توصیه می نماییم که برای کاهش مصرف جوهر پرینتر به صورت مداوم استفاده نمایید.

 

کارتریج های جداگانه داشته باشید

پرینترهایی که دارای کارتریج های جداگانه ای می باشند، حسن بزرگ آنان را می توان در تعویض هر یک از پرینترها دانست. به عنوان مثال بهتر است در صورتی که از چاپ سیاه و سفید آن استفاده می نمایید تنها جوهر سیاه و سفید را برای ان تعویض نمایید .

دستگاه پرینتر خود را تعویض نمایید

یکی از راه حل های اصولی دیگر برای کاهش مصرف جوهر پرینتر را می توان تعویض پرینتر دانست. در حال حاضر دستگاه های چاپی که به بازار عرضه شده است، مصرف کمتری دارند و همچنین می توانید با استفاده از اینترنت و وایرلس میزان مصرف جوهر افشان چاپگر خود را بررسی نمایید. مدل های جدید پرینترهای hp کمک می نماید تا شما بدون نیاز به تعویض کارتریج از پرینت خود استفاده نمایید.

 

برای مشاهده و خرید انواع پرینتر ها کلیک کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *