نحوه هواگیری کارتریج جوهر افشان

هواگیری کارتریج جوهر افشان

یکی از اقداماتی که در نگه‌داری از پرینتر‌های جوهرافشان باید رعایت کرد، هواگیری کارتریج است که اهمیت زیادی در بالا‌بردن عمر دستگاه دارد. چنان‌چه کاربر پرینتر جوهرافشان هستید، احتمالا بارها با واژه هواگیری کارتریج رو‌به‌رو شده‌اید و خوب می‌دانید که کارتریج پرینترهای جوهرافشان دو دسته است. دسته اول پرینترهایی که کارتریج آن‌ها داخل دستگاه تعبیه می‌شود و دسته دیگر پرینترهایی‌‌ که دارای مخزن کارتریج جداگانه هستند. پرینترهایی که مخزن رنگ جداگانه برای آن‌ها تعبیه شده است، پس‌از مدتی کیفیت چاپ خود را از دست خواهند داد که یکی از اصلی‌ترین دلایل آن ورود هوا به داخل کارتریج است. در این شرایط می‌توان با آموزش نحوه هواگیری کارتریج جوهر افشان آن را به بهترین نحو انجام داد که در ادامه مقاله با روش‌های آن بهتر آشنا خواهید شد.

هواگیری کارتریج جوهر افشان

چه موقع باید عمل هواگیری کارتریج جوهری را انجام داد؟

چنان‌چه پس‌از مدتی استفاده از پرینتر، متوجه پایین‌آمدن کیفیت آن شده‌اید، باید نسبت به عمل هواگیری اقدام کرد. تنها با نگاه‌کردن به شلنگ انتقال جوهر می‌توان این مشکل را تشخیص داد. چنان‌چه حباب‌های ریز و درشتی از هوا را در شلنگ کارتریج مشاهده کردید، باید آن را هواگیری کنید. یک مساله مهم در این خصوص نحوه هواگیری کارتریج جوهر افشان است که هر کاربر باید به‌درستی آن را آموزش دیده باشد. چنان‌چه هیچ‌گونه آگاهی از این موضوع ندارید، حتما آن را به فردی حرفه‌ای بسپارید.

 

آیا کاربر پرینتر HP می‌تواند نسبت به هواگیری پرینتر اقدام کند؟

هواگیری کارتریج فارغ از نوع و برند پرینتر کار سخت و عجیبی نیست؛ تنها لازمه آن دقت زیاد است. برای این کار باید مراحل زیر را دنبال کنید:

  • درپوش بالایی کارتریج را به‌طور کامل باز کنید.
  • نوک سرنگ را وارد کارتریج کنید و سوپاپ آن را به سمت بالا بکشید.
  • پس‌از وارد‌شدن مقداری جوهر به داخل سرنگ از ادامه هواگیری دست بکشید.
  • جوهر وارد شده به سرنگ را داخل مخزن جوهر دستگاه خالی کنید.

چرا کارتریج جوهر را پس می‌دهد؟

 

چرا کارتریج جوهر را پس می‌دهد؟

اصلی‌ترین دلیل پس‌دادن جوهر کارتریج بی‌کیفیت بودن آن است که منجر به پس‌دادن جوهر می‌شود و چاپ مورد نظر را با کیفیت بسیار پایین انجام می‌دهد. در این شرایط یا باید کارتریج را تعویض کنید یا به‌طور کل به فکر تغییر پرینتر خود باشید؛ چراکه عدم توجه به این موضوع خود در ورود هوا به داخل مخزن کارتریج بسیار تاثیرگذار است که در این حالت باید با نحوه هواگیری کارتریج جوهر افشان آشنا باشید. فراموش نکنید که جوهر پرینتر اهمیت زیادی در کیفیت چاپ دارد، پس روی تعویض به هنگام آن و عدم ورود هوا به داخل شلنگ مخزن جوهر حساسیت زیادی خرج دهید.

 

با هواگیری کارتریج جوهر افشان عمر پرینتر خود را طولانی کنید

اگر از کاربران فعال و همیشگی پرینتر جوهر افشان هستید و به نوعی کارتان به این دستگاه گره خورده است، توصیه می‌شود که حتما با هواگیری کارتریج را بیاموزید. در بسیاری از موارد دیده شده است که کاربران از پایین‌آمدن کیفیت رنگ و وضوح پرینتر خود گله‌مند هستند. این عامل دلایل مختلفی دارد؛ اما یکی از اصلی‌ترین و اولین دلایل آن ورود هوا به داخل کارتریج یا شلنگ مخزن جوهر است. به‌همین دلیل توصیه می‌شود که به‌عنوان یک کاربر فعال با نحوه هواگیری کارتریج جوهر افشان آشنایی داشته باشید. جهت کسب آگاهی بیشتر با نحوه انجام این فرآیند و جزئیات آن می‌توانید به سایت الوکارتریج سر بزنید. الوکارتریج به‌روزترین و مهم‌ترین اطلاعات درخصوص کار با پرینتر و کارتریج را در اختیار شما عزیزان قرار می‌دهد.

به این مقاله امتیاز دهید post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مشاوره فوری