علائم خرابی درام کارتریج

علائم خرابی درام کارتریج

بهتر است قبل از اینکه به بررسی علائم خرابی درام کارتریج بپردازیم ، ابتدا تعریفی از درام  کارتریج داشته باشیم. دارم به نور حساس است و به همین دلیل جنس به کار رفته دور آن از سلنیوم می باشد. با استفاده از الکتریسته ساکن و تاباندن نور لیزر بر روی درام می توان تونر را روی نور لیزر ارسال می کند ، بر روی کاغذ ترسیم می شود. در واقع کاری که درام انجام می دهد، این است که ذرات را روی کاغذ ذوب می نماید و یک حالت نیمه براق برای آن به وجود می آورد که در برابر شعله آتش مقاوم می باشد.

 

علائم خرابی درام کارتریج چیست؟

در صورتی که از پرینتر های دارای کارتریج استفاده می نمایید، باید بگوییم که در صورت خراب شدن دارم کارتریج شما دیگر امکان استفاده از پرینتر را نخواهید داشت. حتی اگر بهترین جوهر را استفاده نمایید اما کارتریج شما دچار مشکل باشد، نمی توانید چاپ با کیفیتی داشته باشید. به همین دلیل برخی ، علائم خرابی کارتریج را در واقع مرگ آن می دانند. اگر روی برگه چاپ شده شما خطوط و همچنین نقظه هایی مشاهده می نمایید، باید بگوییم که درام شما دچار مشکل شده است.

 

توقف به هنگام چاپ

 

توقف به هنگام چاپ
توقف به هنگام چاپ

سنسورهایی که در پرینترهایی امروزی وجود دارند، کمک می نمایند که تعداد صفحات چاپ شده توسط پرنتر را ردیابی نمایند. به همین دلیل است زمانی که تعداد صفحات چاپ شده از تعداد خاصی بالاتر می روند، هشداری به نمایش در می آید که نشان می دهد کارتریج دستگاه شما نیاز به تعویض دارد. حال اگر  این پیغام بی نتیجه بماند در نتیجه پرینتر عملیات چاپ را متوقف خواهد نمود و اجازه چاپ را به آنان نخواهد داد.

اگر به موقع چاپ را متوقف نمایید، از چاپ بی کیفیت یک برگه جلوگیری خواهید نمود. در صورتی که چاپ همان صفحه برای شما بسیار ضروری است و تعداد کلمات شما کم است و یا تصویر کوچکی دارید، می توانید بی توجه به علائم خرابی درام کارتریج تصویر مورد نظر را در مرکز قرار دهید و اطراف آن را برش بزنید. البته این مورد در صورتی امکان پذیر است که سیاهی ها بر روی تصویر مورد نظر شما تکثیر نشوند.

 

ایجاد لکه و نقطه در برگه چاپ شده

یکی از عوامل ایجاد کننده لکه و نقطه بر روی برگه های چاپ شده ، به دلیل ایجاد گرد و غباری است که بر اثر مرور زمان بر روی درام کارتریج کهنه و فرسوده به وجود می آید . تونر های اضافی موجب اضافه شدن به صفحات می گردد و یا ممکن است مانع انتقال تونر ها شود و به همین دلیل وضوح براق برای چاپ وجود نخواهد داشت. در صورتی که این مشکل به وجود آمده است، می توانید آن را تعویض نمایید و یا اینکه چنانچه نیاز به تغویض دارد، ،ن را تعویض نمایید.

 

ایجاد خط  در ظاهر کاغذ

ایجاد خط  در ظاهر کاغذ
ایجاد خط  در ظاهر کاغذ

در صورتی که درام شما دچار مشکل باشد، این خطوط ایجاد می شود . درام هایی که در پرینتر وجود دارد، به صورت خطوط صاف می باشند. دلیل ایجاد وایپر ها در تمامی پرینترها این است که سطح صاف و تمییز ایجاد شود . به همین دلیل در صورت ایجاد اشکال در این مورد ، نمی توانید شاهد چاپ تمییزی باشید.

یکی از مشکلات ایجاد شده برای مخدوش شدن درام ها، این است که در طول زمان خراشیده می شوند . رسوبات به وجود آمده در درام ها موجب می شود که خطوط عمودی در صفحات ایجاد شود و همین مسئله موجب ایجاد خطوط در صفحات می شود که همین مسئله علائم خرابی درام کارتریج است و حتما نیاز به تعویض دارد .

 

محو شدن یا تار شدن پرینت

از دیگر  علائم خرابی درام کارتریج می توان به محو شدن محتوای ایجاد شده در کاغذ اشاره نمود. این مورد می تواند در اثر استفاده مکرر از پرینتر نیز به وجود آید. در صورت استفاده مکرر از کارتریج و درام ، به همراه شارژهای الکتریکی که پرینتر استفاده می‎کند، همین فرایند موجب تجزیه مواد شیمایی که در درام وجود دارند می شود و در نتیجه کیفیت چاپ پایین می آید.

قدرت جذب تونر زمامی کم می شود که ترکیبات شیمایی شکسته شده و تجزیه می شوند. همین مسئله موجب می شود مرزهای بین مناطق شارژ شده و شارژ نشده،  کمرنگ شوند. در واقع علائم این مشکل زمانی پدیدار می شود که حاشیه های تاری در صفحات ایجاد شود. در صورت بروز این مشکل می توانید کیفیت درام کارتریج را بررسی نمایید.

به این مقاله امتیاز دهید post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonخرید فوری