مفهوم خرید و فروش و تجارت آنلاین و یک کارتریج تونر در دست_ عکس استفاده شده در سایت aloocartridge.com

خرید کارتریج

کارتریج قطعه مصرفی پرینتر است. پیش از آنکه برای خرید کارتریج اقدام کنید لازم است اطلاعات کلی در مورد عملکرد کارتریج داشته باشید. همانطور که می‌دانید در پرینتر لازم است که جوهر بر اساس برنامه‌ای از پیش تعیین شده از کامپیوتر یا اطلاعات ذخیره شده از پیش روی کاغذ پاشیده می‌شود. این فرآیند توسط قطعات متفاوتی صورت می‌گیرد. برای آنکه جوهر روی کاغذ پاشیده شود به نحوی که به کاغذ بچسبد و خشک شود، نیروی فشاری و مویرگی لازم است. بخش فشار دقیقا مرتبط با عملکرد کارتریج است. هم کارایی عملکرد مویرگی و هم کارایی عملکرد فشاری مستقیما به برند پرینتر بستگی دارد. در صورتی که کارتریج فابریک پرینتر تمام شده، باید در خرید کارتریج جدید باید وسواس ویژه‌ای به خرج دهید. کیفیتی که به چاپ را به صورت مکانی انجام می‌دهد در صورتی که با افزایش سرعت مکانیزم همراه باشد بهبود پیدا می‌کند و اگر طرفیت سرها برای تزریق جوهر بیش‌تر شود قطعا شاهد بهبود کیفیت چاپ خواهید بود.

کارتریج پرینتر جوهرافشان_ عکس استفاده شده در سایت aloocartridge.com
کارتریج پرینتر لیزری_ عکس استفاده شده در سایت aloocartridge.com

شناخت عملکرد دستگاه هنگام خرید کارتریج اهمیت دارد

به طور کلی کارتریج با دو تکنولوژی متفاوت کار می‌کند. انواع این تکنولوژی در هر برند و مدل متفاوت است. عملکرد کارتریج یا به صورت حبابی است یا پیزوالکترونیک. فرآیند چاپ پیچیدگی‌های خاصی که نقش انتهایی و سری قطعات بیشترین اهمیت را خواهد داشت. تقریبا 30 نازل در مسیر عبور جوهر وجود دارد که هر کدام باید به دقت کار کنند. مسیری که جوهر به میزان مورد نیاز از آن عبور می‌کند و گرمای لازم را دریافت می‌کند و لغزش‌ها در جای درست اتفاق می‌افتد تا امکان بیرون کشیدن جوهر به بیرون ایجاد شود.

 

پرینتر جوهرافشان اپسون در حال چاپ یک عکس_ عکس استفاده شده در سایت aloocartridge.com
پرینتر لیزری اچ پی_ عکس استفاده شده در سایت aloocartridge.com
پرینتر جوهرافشان اپسون_ عکس استفاده شده در سایت aloocartridge.com

در واقع این لرزش‌های دقیق، اصل ترفندی است که کارتریج برای انجام چاپ دقیق به کار می‌برد. تکنیک‌های متنوعی برای انجام این چاپ وجود دارد. بعضی برندهای پرینتر این فرآیند را با افزایش میزان مقاومت مسیر انجام می‌دهند تا گرمای لازم برای پاشش جوهر ایجاد شود، دمای جوهر نازل بالا می‌رود تا تبخیر شود و حباب ایجاد کند و حباب‌هایی که حجم آن‌ها رو افزایش میگذارد برای بیرون کشیدن جوهر مورد استفاده است همه این فرآیند در یک هزارم ثانیه طول می‌کشد. برای خرید کارتریج لازم است انواع عکملکردهای پرینتر را بشناسید.

عملکردهای پیزوالکترونیک

عملکردهای پیزوالکترونیک به کلی متفاوت است. بعضی مدل‌های پرینتر از یک کریستال کوچک ساخته شده است با نام پیزوالکتریک شناخته می‌شود، این قطعه در انتخاب خروجی نازل قرار دارد. به وسیله سیگنال‌های الکتریکی پاشیدن قطرات جوهر کنترل می‌شود که دقیقا شبیه به پمپ عمل می‌کند. برای این روش لازم است که از جوهر جامد استفاده شود و برای مایع شدن این جوهر گرما نیاز است. جوهر از طریق سیگنال‌های پیزومتریک کنترل و پاشیده می‌شود و جوهر زمان رسیدن به کاغذ به حالت جامد درمی‌آید. عملکرد پیزومتریک بسیار کارآمدتر است و کارتریج‎‌های این مدل از پرینتر کارایی بالاتری دارد.

طرح پرینتر پیزوالکترونیک_ عکس استفاده شده در سایت aloocartridge.com

زمانی که برای خرید کارتریج اقدام می‌کنید، باید توجه کنید که عملکرد پرینتر شما چگونه است و دقیقا کدام کارتریج سازگار با عملکرد پرینتر شماست. تولید کنندگان متعددی وارد بازار شده‌اند تا نیاز گسترده کارتریج که قطعه‌ای مصرفی است را پوشش دهند و در این میان خرید کارتریج با کیفیت، مطابق با دستگاه، کارآمد و با دوام سخت شده است. پیشنهاد می‌کنیم برای خرید کارتریج از تجربه متخصصان در این زمینه استفاده کنید. انتخاب و خرید کارتریج مناسب به تجربه و مهارت نیاز دارد.

راهنمای خرید کارتریج

راهنمای خرید کارتریج به شما کمک می‌کند تا در گزینش کارتریج مناسب دچار سردرگمی نشوید. چندین نوع کارتریج در بازار وجود دارد و از جمله آن‌ها می‌توان کارتریج‌ها را به سیاه و سفید و رنگی دسته بندی کرد. همینطور طرح اصل و یا طرح معمولی و کارتریج اورجینال. امکان تعداد دفعاتی که می‌توان کارتریج را با شارژ کرد و کیفیت چاپ رنگ‌ها. این‌ها همگی از آیتم‌هایی هستند که در هنگام خرید باید مد نظرتان باشد. راهنمای خرید کارتریج دقیقا به شما کمک خواهد کرد تا انواع کارتریج‌ها را بشناسید. کمک می‌کند تا شناخت کافی از تمامی کارتریج‌ها کسب کنید.

کارتریج‌ها به دو دسته کلی کارتریج لیزری و جوهرافشان تقسیم می‌شوند. کارتریج جوهری با پخش جوهر تصویر و متن را می‌سازد و کارتریج لیزری با پودر یا تونر همین کار را انجام می‌دهد. واقعیت این است که خرید کارتریج کار چندان ساده‌ای نیست زیرا شما در تمامی مراحل به راهنمای خرید کارتریج نیاز پیدا می‌کنید. خرید کارتریج تک رنگ ممکن است کار شما را راه بیندازد زیرا همه رنگ‌ها در پرینتر با هم به اتمام نمی‎رسد و ممکن است از پرینتر تک رنگ مشکی استفاده ‌کنید، اما معمولا پرینترهای رنگی اینگونه نیستند و نیاز دارند تا پکیج کامل رنگی خریداری شود و رنگ‌هایی که تهیه می‌کنید باید با مدل دستگاه هماهنگی داشته باشد.

چهار رنگ مختلف کارتریج پرینتر لیزری_ عکس استفاده شده در سایت aloocartridge.com
مخزن رنگ cmyk_ عکس استفاده شده در سایت aloocartridge.com
مهر کپی و اصل_ عکس استفاده شده در سایت aloocartridge.com

آخرین مرحله خرید کارتریج شامل آگاهی از دو نوع اصلی و یا طرح می‌شود. در خرید نوع طرح، راهنمای خرید کارتریج به شما کمک می‌کند تا بین کارتریج طرح اصل و کارتریج معمولی تفکیک قائل شوید. طرح a کارتریج تفاوت چندانی با اورجینال ندارد اما قیمتش بسیار کمتر است در حالی که طرح b و c برای پرینتر عملا کارایی ندارد. راهنمای خرید کارتریج کمک می‌کند که هم کیفیت و هم انواع و هم قیمت‌ها را بشناسید تا بتوانید انتخاب بهتری داشته باشید.

راهنمای خرید کارتریج لیزری

کارتریج لیزری در انواع گوناگون و برندها و مدل‌های مختلف ارائه می‌شود. خرید کارتریج، شناخت کافی از انواع و چگونگی کارکرد هر کدام از کارتریج‌ها را می‌طلبد. راهنمای خرید کارتریج لیزری در درجه اول کاربر را به شناخت انواع به لحاظ کیفیت و کارایی هدایت می‌کند. هر کدام از برندهای موجود در بازار ویژگی‌های خاص خود را دارند. شناخت این ویژگی‌ها در خرید کارتریج کمک شایانی است. به طور مثال در خرید کارتریج لیزری توجه به انواع تونر مصرفی بسیار مهم است.

کارتریج های تونر پرینتر لیزری_ عکس استفاده شده در سایت aloocartridge.com

پودرهای مصرفی کارتریج انواع گوناگونی دارد و شناخت ویژگی هر کدام از تونرها خود شاخص مهمی است به این معنی که اگر کیفیت تونر مصرفی در کارتریج پایین باشد عملا خروجی دستگاه نه تنها قابل استفاده نخواهد بود که پس از مدتی قطعات داخلی پرینتر مثل درام و مگنت و غیره دچار فرسایش خواهند شد و کارایی خود را از دست خواهند داد. کاربری که با یک مارک معین از کارتریج کار کرده باشد، کارکرد آن را دقیق‌تر می‌شناسد. نوع و زمان شارژ و مراکز مربوط به آن مارک خاص را می‌شناسد و در نتیجه برای سرویس و شارژ دستگاه سردرگم نمی‌شود. هزینه و زمان کمتری را صرف می‌کند و نتیجه بهتری می‌گیرد. خرید کارتریج لیزری مستلزم شناخت خروجی هر کدام از چاپگرهاست. به عنوان مثال کارتریج لیزری صرفا بر روی پرینتر لیزری قابل استفاده است و در زمینه پرینت اسناد و نوشته‌ها بهتر عمل می‌‌کند. به طور کلی تمامی برندهای شناخته شده کیفیت بالایی دارند و البته هر کدام دارای ویژگی‌های خاص خود هم هستند اما آنچه در کارتریج لیزری مهم است توجه ویژه به تونر مورد استفاده است. تونر اصل یا طرح a به کارتریج صدمه نمی‌زند.

شخصی در حال تعمیر یک کارتریج لیزری_ عکس استفاده شده در سایت aloocartridge.com
پودر تونر cmyk_ عکس استفاده شده در سایت aloocartridge.com

راهنمای خرید کارتریج جوهر افشان

خرید کارتریج جوهر افشان  مانند کارتریج لیزری، محتاج آگاهی از کارکرد انواع پرینترها است زیرا مکانیزم کار جوهر افشان ویژگی‌های خود را می‎طلبد. مارک‌های معتبر کارتریج جوهرافشان که در بازار وجود دارد و کاربر با توجه به سابقه خرید کارتریج اقدام به انتخاب می‌کند. فاکتور مهم در خرید کارتریج آگاهی نسبت به جوهر مصرفی این قطعه است. جوهرهای موجود در بازار گوناگون هستند، از جوهرهای اورجینال و طرح گرفته تا انواع جوهرهای تقلبی در بازار پیدا می‌شود. راهنمای خرید کارتریج جوهرافشان برای شناخت انواع جوهرهای اورجینال و طرح a پیش‎‌زمینه مناسبی است. اگر از کارکرد انواع مشکی و رنگی این قطعه با خبر باشیم، نوع شارژ یا چگونگی سرویس قطعات داخلی را از نزدیک دیده باشیم، به مراکز سرویس و خدمات رسانی کارتریج جوهرافشان دسترسی داشته باشیم، می‌توانیم بهترین خرید را تجربه کنیم. همانطور که میدانید کارتریج جوهرافشان در زمینه چاپ و پرینت تصویر کارایی بیشتری دارد. بنابراین با توجه به نیاز، کاربر می‌تواند در خرید کارتریج جوهرافشان نهایت استفاده را داشته باشد.

شخصی در حال شارژ یک کارتریج جوهرافشان_ عکس استفاده شده در سایت aloocartridge.com
پازل cmyk_ عکس استفاده شده در سایت aloocartridge.com
مخزن رنگ پرینتر جوهرافشان نصب شده در خارج از پرینتر_ عکس استفاده شده در سایت aloocartridge.com

خرید کارتریج و استفاده از انواع جوهر

یکی دیگر از عوامل موثر در کیفیت چاپ، کیفیت جوهر است. عناصر انتهای نازل در سه گروه اصلی قرار دارد. سه نوع جوهر اصلی سیانور یا همان آبی، سرخابی یا همان قرمز و زرد این سه رنگ اصلی است اما همه پرینترها این سه رنگ به کار نمی‌رود. اگر پرینتر شما سیاه و سفید باشد، نیاز به کارتریج تک رنگ دارید که رنگ چهارم یا همان رنگ سیاه، تنها رنگ اصلی کارتریج است. در پرینترهای امروزی حتی اگر پرینتر رنگی باشد باز هم از رنگ چهارم سیاه به صورت جداگانه استفاده می‌شود زیرا اختلاط سه رنگ با وجود آنکه سیاه خواهد بود اما کیفیت لازم را نخواهد داشت و علاوه بر این میزان استفاده از رنگ سیاه بیشتر است و در صورت نبودن رنگ چهارم حجم جوهر بیش‌ترین استفاده می‌شود. اختلاط این سه رنگ معمولا رنگ قهوه‌ای تیره می‌دهد نه سیاه. بنابراین اگر در پرینتر رنگی شما، چاپ به رنگ قهوه‌ای انجام شد یا رنگ مایل به سبز بود نشان می‌دهد که میزان جوهر سیاه کاهش پیدا کرده و کافیست جوهر سیاه را تجدید کنید و نیازی به تعویض کارتریج نیست اما زمانی که کیفیت چاپ با مشکل مواجه شده است، خطوط افقی یا عمودی اضافی روی کاغذ ایجاد می‌شود، رنگ خاکستری در پس زمینه وجود دارد و خطوط چاپ دقیق نیست به این معناست که باید برای خرید کارتریج جدید اقدام کنید.

مرکز خرید کارتریج

در مرکز خرید کارتریج شما انواع و اقسام پرینتر کارتریج، تونر و جوهرهای مورد استفاده چاپگرها و قطعات کارتریج‌های لیزری و جوهرافشان را می‌توانید پیدا کنید. خرید کارتریج خودکاری دقیق و تخصصی است. بنابراین در مرکز خرید کارتریج کاربران اگرچه با انواع مختلف مارک‌ها و برندها و کیفیت‌های گوناگون مواجه هستند اما هر کدام بر حسب خواست و نیاز اقدام به خرید می نمایند. برندهای برتری که در مراکز خرید کارتریج ارائه می‌شود، سامسونگ، اچ پی، کانن و برادر است. به جز این‌ها سایر برندهای دیگر نیز یافت می‌شود اما از آن‌جا که کیفیت و نمایندگی و در دسترس بودن قطعات پرینتر در کارتریج برای کاربران مسئله ساز است معمولا در این مراکز معتبرترین و معروف‌ترین مارک‌ها فروش بیشتری خواهند داشت.

انتخاب برند و مدل کارتریج

آگاهی از کارایی هر برند راه را برای انتخاب برند و مدل کارتریج مورد استفاده کاربر باز می‌کند. کاربران شاغل در صنعت چاپ و یا خریداران حرفه‌ای کارتریج معمولا از انواع کارتریج‌ها شناخت دارند و در انتخاب برند و مدل کارتریج ابتدا به کارایی و کیفیت در درجه اول توجه می‌کنند. دانستن اینکه بسیاری از کارتریج‌ها تنها به یک مارک و یک برند از پرینترها می‌خورند و با بقیه خوانایی چندانی ندارند خود اهمیت ویژه‌ای دارند. اینکه هر کارتریج با یک پرینتر خاص ست می‌شود و فقط در یک صورت دارای بالاترین درجه خروجی به لحاظ کیفی خواهد بود برای انتخاب برند و مدل کارتریج از اهمیت فوق‌العاده‌ای برخوردار است. در خرید کارتریج توجه به نوع تونرها و جوهرهای مورد استفاده هر کارتریج هم حائز اهمیت است. برای انتخاب برند و مدل کارتریج بهتر است یا خودتان در این زمینه صاحب نظر باشید یا از فردی با تجربه که شناخت کافی از چاپگرها داشته کمک بگیرید.

لوگوی کانن_ عکس استفاده شده در سایت aloocartridge.com
لوگوی اچ پی_ عکس استفاده شده در سایت aloocartridge.com
لوگوی سامسونگ_ عکس استفاده شده در سایت aloocartridge.com
خرید کارتریج اصل و فابریک یا طرح

در شرایط کنونی بازار فروش کارتریج و مواد مصرفی مربوط به آن بسیار گسترده است. همین اصل، خرید کارتریج اصل یا فابریک یا طرح را با چالش مواجه می‌کند، زیرا همین بازار گسترده امکان تقلب را هم بیشتر فراهم می‌آورد. کاربر در این ارتباط هزینه می‌کند ولی از کیفیت محدودی باخبر می‌شود. برای هر دو نوع پرینترهای جوهرافشان و لیزری، کارتریج‌هایی به همین نام هم در بازار موجود است. از ویژگی‌های کارتریج جوهرافشان این است که از سه رنگ اصلی آبی و قرمز و زرد و همچنین رنگ مشکی در منبع‌های کارتریج استفاده می‌شود. پرینترهایی هم هستند که دارای 6 رنگ هستند. دو رنگ اضافی شامل قرمز روشن و آبی روشن می‌شود. همین دو رنگ اضافی در کیفیت تصویر تاثیر زیادی دارد. البته می‌دانید که در کارتریج کار چاپ توسط هد به انجام می‌رسد.

برچسب کپی و اورجینال_ عکس استفاده شده در سایت aloocartridge.com

پرینترهای لیزری، کارتریج تونری دارد. تونر پودری است که در واقع کار جوهر را انجام می‌دهد. در بازار انواع اورجینال و اصل این مواد موجود است که دارای بالاترین کیفیت ممکن می‌باشد و در صورت استفاده از این‌ها، شما شاهد خروجی تصاویر با کیفیت بسیار بالا خواهید بود. همین کیفیت را در پرینترهای لیزری در خروجی سند و نوشته مشاهده می‌کنید. البته کمیت نوع اورجینال کارتریج در بازار در حال حاضر زیاد نیست. بنابراین این قطعات با قیمت بسیار زیادی به دست کاربر می‌رسد. در حالی که انواعی از کارتریج نوع a که کاملا مشابه به اصل است وجود دارد که با قیمت‌های به مراتب کمتری از نوع اورجینال به دست مشتری می‎رسد. کارکرد کمی و کیفی آن بسیار شبیه به اصل است و بسیاری از کاربران اصولا فرقی بین این دو قائل نیستند و به این نوع مشابه طرح هم می‎گویند. انواع b و c و d این کارتریج هم در بازار موجود است که کیفیت‌های نازلی دارد. هر چه به انتهای حروف الفبا نزدیک‌تر می‌شویم از کیفیت کارتریج هم کاسته می‌شود. توصیه اکید متخصصان کارتریج استفاده از نوع اورجینال و در صورت عدم دسترسی، نوع طرح از گروه a می‌باشد. سایر جوهرها کیفیتی نامناسب و خروجی نامناسب‌تری دارند. پس از مدتی نه تنها کیفیت پرینت‌ها را پایین می‌آورند، بلکه استفاده از آن‌ها احتمالا صدمات جبران ناپذیری به دستگاه می‌زند. تا آنجا که ممکن است کاربر مجبور به تعویض قطعات کارتریج شود و از این رهگذر مقادیر زیادی هزینه کند.

پرینترهای جوهرافشان و لیزری_ عکس استفاده شده در سایت aloocartridge.com

قیمت خرید کارتریج

از آنجا که کارتریج یکی از مهم‌ترین قطعات پرینتر است و بدون وجود آن عملا کار چاپ و پرینت دچار اختلال می‎شود، قیمت خرید کارتریج یکی از مولفه‌های کاربران صنعت چاپ است. قیمت با توجه به برند، مدل و کیفیت آن متفاوت است. مثلا کارتریج اصل و فابریک، قیمتی بسیار بیشتر از کارتریج اصل است اما در شرایط کنونی بازار و با توجه به اینکه قیمت کارتریج طرح a که کیفیتی بسیار مشابه با نوع اورجینال بسیار مناسب‌تر از نوع اصلی است. توصیه تکنسین‌های دستگاه‌های چاپ و پرینتر و کپی، استفاده از نوع طرح a کارتریج است.

پرینتر سفید و پول_ عکس استفاده شده در سایت aloocartridge.com

در مورد قیمت خرید کارتریج، عوامل متعددی مانند برند، شرکت سازنده، گارانتی محصول و رنگی یا سیاه و سفید بودن پرینتر و کیفیت محصول تاثیر خواهد داشت. با توجه به شرایط معاملات در ایران، برخی از انواع کارتریج وارداتی که با ارز خریداری شده‌اند، معضا قیمت‌های چندین برابری در مقایسه با قیمت واقعی دارند و در مقایسه با انواع طرح درجه یک، مزیت چندانی را نمی‌توان برای آن‌ها برشمرد. به همین دلیل است که برای خرید کارتریج همواره پیشنهاد ما این است که برای انتخاب برند با کیفیت و سازگار با دستگاه شما، از مشاوره افراد خبره بهره ببرید و به سراغ انواع خرید کارتریج درجه یک باشید و در صورتی که استفاده از پرینتر به صورت مستمر و حجم زیاد است، پیشنهاد می‌کنیم برای خرید کارتریج را به صورت عمده انجام دهید. خرید عمده، هزینه‌های شما را تا حد زیادی کاهش می‌دهد می‌توانید از تخفیفات متعدد برای خرید کارتریج عمده بهر‌مند شوید.

4 نکته اساسی خرید کارتریج

هنگام خرید کارتریج 4 اصل کلی زیر را در نظر داشته باشید:

مطالعه ی لیست قوانین و خواندن راهنما و ایجاد چک لیست_ عکس استفاده شده در سایت aloocartridge.com
1. بررسی راهنمای پرینتر

نکته اول اینکه نگاه دقیق به راهنمای پرینتر بندازید. در راهنمای پرینتر مشخص شده است که هر کارتریج توانایی پرینت چند صفحه را خواهد داشت. عددی که اعلام می‌شود بر اساس پرینت 5 درصد از کل صفحه است. این نکته بسیار مهم است که در نظر داشته باشید، مقداری که هر کارتریج می‌تواند پرینت بگیرد در واقع برای میزان چاپی است که 5 درصد صفحه را شامل شود. برای خرید کارتریج باید برآورد شما دقیق باشد. بررسی راهنمای پرینتر برای خرید کارتریج منطبق با دستگاه نیز ضروری است.

کارتریج های cmyk_ عکس استفاده شده در سایت aloocartridge.com
2. انتخاب کارتریج‌هایی که تعداد کاغذ متناسب نیاز شما پرینت می‌کنند

در گام بعدی نیاز خود را مشخص کنید. باید روشن باشد که هر ماه شما چند برگ پرینت خواهید داشت. 50 تا 100 برگ در ماه به این معناست که باید برای یک سال کارتریج 1200 برگی تهیه کنید. این میزان برای افرادی است که زیاد پرینت نمی‌گیرند و معمولا برای مصارف خانگی یا اداری در حجم کم مورد استفاده است. برای این میزان استفاده می‌توانید از کارتریج‌هایی استفاده کنید که حجم کمتری کاغذ پرینت می‌گیرد و ارزان‌تر است.در صورتی که استفاده شما از پرینتر زیاد است از نظر اقتصادی به صرفه است که به سراغ کارتریج‌هایی با ظرفیت بالای 2000 تهیه کنید.

آچار فلزی تصویر سه بعدی_ عکس استفاده شده در سایت aloocartridge.com
3. آیا کارتریج قابل شارژ است؟

هنگامی که برای خرید کارتریج اقدام می‌کنید بحث قابل شارژ بودن را حتما در نظر بگیرید. در مورد پرینترهای لیزری باید گفت که اغلب کارتریج‌های پرینتر لیزری قابل شارژ است. در مورد کاریج لیزری باید بیشتر به قطعات تشکیل‌ دهنده کارتریج و تونر انتخابی دقت کنید. در مورد کارتریج جوهر افشان، انواعی غیر قابل شارژ نیز در بازار موجود است. هنگام انتخاب کارتریج جوهرافشان باید حساب کنید که آیا خرید کارتریج قابل شارژ به صرفه است یا خیر؛ چند بار می‌توان شارژ را انجام داد و پس از شارژ چه کیفیتی ارائه می‌کند و چه برندی از جوهر برای شارژ آن نیاز است.

4. کارتریج بخریم یا طرح یا برای شارژ کارتریج اقدام کنیم؟

تشخیص اینکه نیاز به خرید کارتریج دارید با صرفا برای شارژ کارتریج باید اقدام کنید و جوهر یا تونر خریداری کنید به عده تکنسین است. ممکن است با تعمیراتی ساده، کارتریج شما به حالت اولیه برگردد و شارژ شود اما شرایطی نیز وجود دارد که نیاز به تعویض کامل کارتریج خواهید داشت. در این مواقع دو گزینه پیش رو دارید:

  • خرید کارتریج فابریک

تشخیص کارتریج فابریک از هولوگرام اتمی آن است که از بدنه جدا نمی‌شود. پشت بسته شماره سریال وجود دارد که با آنچه روی بدنه حکاکی شده مطابقت دارد.

  • خرید کارتریج مشابه فابریک

نوع مشابه فابریک که با نام کارتریج طرح نیز شناخته می‎شود، هولوگرام از بدنه کارتریج جدا می‌شود. شماره سریال با بدنه مطابقت ندارد و معمولا با سه درجه شناخته می‌شود:

Grade A: چندین بار شارژ می‌شود، درام و چیپست کارتریج کیفیت بسیار خوبی دارد، از نظر اندازه و تعداد پرینت‌ها مشابه اورجینال است و به طور کلی خرید کارتریج گرید A از هر لحاظ به صرفه است.

Grade B: تفاوتی که با گرید A دارد در تعداد پرینت‌های آن است. حدود 40 درصد تعداد کمتری پرینت ارائه می‌دهد.

Grade C: این کارتریج در واقع دست دوم است. رنگ شده و داخلش نوار پلوم کار گذاشته شده، نه تنها تعداد کمتری پرینت ارائه می‌کند و قابل شارژ هم نیست بلکه کیفیت پرینت‌ها هم بسیار پایین است و ممکن است به دستگاه آسیب برساند.

تصویر الفبای abc_ عکس استفاده شده در سایت aloocartridge.com

دیدگاهها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “کارتریج آبی کانن غیراورجینال 101 CANON Cyan”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *