تعویض کارتریج جوهر

تعویض کارتریج جوهر

زمانی که پرینت کاغذ های شما با مشکلی مواجه می شود حتما لازم است که نسبت به تعویض کارتریج جوهر اقدام نمایید. عوض کردن جوهر کارتریج برای همه افراد امکان پذیر نخواهد بود. به همین دلیل ما برای اطلاع و آگاهی شما با نحوه تعویض جوهر این مطلب را تهبه نموده ایم به همین دلیل اگر قصد تعویض جوهر خود را دارید حتما با ما همراه باشید و این مقاله را از دست ندهید. اینکه از کجا بفهمید جوهر شما نیاز به تعویض دارد را در ادامه مطلب متوجه خواهید شد.

 

آدرس: تهران، خیابان کریمخان، خیابان ایرانشهر، کوچه نوشهر پلاک ۳۱

تلفن تماس: 02188324040

پست الکترونیکی: Info@aloocartridge.com

کانال آپارات الوکارتریج

 

از کجا بفهمیم که تعویض کارتریج جوهر ضروری است؟

در صورتی که مطمئن شدید که جوهر شما به اتمام رسیده، یا اینکه شاخص جوهر شما به کمترین مقدار خود رسیده است و یا اینکه بیش از شش ماه از عمر کارتریج شما گذشته است، وقت آن رسیده است که برای خرید کارتریج اقدام نمایید. با توجه به اینکه کارتریج های طرح و کارتریح های اصل دارای تفاوت هایی هستند به همین دلیل از تمام تفاوت های آن اطلاع یابید تا بتوانید بهترین خرید را داشته باشید. برای خرید کارتریج های اصل و دارای گارانتی بر روی لینک زیر کلیک کنید.

 

برای خرید کارتریج جوهرافشان Hp کلیک کنید.

برای خرید کارتریج جوهرافشان Canon کلیک کنید.

برای خرید کارتریج جوهر افشان Epson کلیک کنید.

برای خرید کارتریج لیزری کلیک کنید.

برای خرید کارتریج پلاتر کلیک کنید.

 

مراحل تعویض کارتریج جوهر

برای شارژ کارتریج لازم است مراحل زیر را یک به یک طی نمایید. توجه : در صورتی که نسبت به تعویض کارتریج اطلاعات و تجربه ای ندارید، می توانید با شماره ی موجود در سایت برای تعویض کارتریج در محل و یا دریافت راهنمایی تماس حاصل نمایید.

قبل از اینکه نسبت به تعویض کارتریج پرینتر اقدام نمایید، ابتدا دکمه پاور آن را فشار دهید و حتما اطمینان یابید که دستگاه شما خاموش شده است. و سپس درب پرینتر را باز نمایید و همچنین اطمینان یابید که می توانید برای تعویض آن اقدام نمایید.

مرحله اول : توصیه اول ما برای تعویض کارتریج جوهر  این است تا زمانی که کارتریج جدید را خریداری ننموده اید، کارتریج قدیمی را از جای آن خارج ننمایید. زیرا ممکن است نازل های هد پریینتر شما خشک شود.

مرحله اول تعویض کارتریج جوهر
مرحله اول تعویض کارتریج جوهر

مرحله دوم : اگر نوع پرینتر شما از پرینترهای جوهر افشان است، لازم است بدانید که این نوع از پرینترها دارای محافظ می باشند که برای حمل و نقل مناسب می باشند. اگر پرینتر شما اپسون (Epson)، کانن (Canon) یا برادر است، به هیچ عنوان به لایه شفاف دیگر دست نزیند زیرا ممکن است کارتریج شما دچار نشتی و یا نقضی شود.

در صورتی که قطعه پلاستیکی اضافه ای در جعبه کارتریج جوهر شما وجود دارد، جهت اتصال به کارتریج حتما دستورالعمل داخل جعبه را مطالعه نمایید و با دقت کارتریج جوهر آن را تعویض نمایید.

چنانچه پرینتر شما اچ پی لکس مارک یا دل است، درپوش یا نوار محافظ آن را پیدا کنید و جهت جداکردن آن اقدام نمایید. نکته مهم : به هی عنوان به میکرو-چیپ (micro-chip) که به صورت مسی یا سبز رنگ است تماس پیدا نکنید زیرا به تماس بسیار حساس است.

 

مرحله دوم مرحله اول تعویض کارتریج جوهر
مرحله دوم مرحله اول تعویض کارتریج جوهر

 

مرحله سوم : در مرحله سوم تعویض کارتریج جوهر باید پرینتر را روشن کنید.

 

مرحله چهارم : منتظر بمانید تا پرینتر ثابت شده و سپس درب آن باز نمایید تا تعویض کارتریج جوهر را داشته باشید.

 

عوض کردن جوهر کارتریج
عوض کردن جوهر کارتریج

 

مرحله پنجم : برای تعویض کارتریج جوهر مطمئن شوید که رنگی که استفاده می نمایید را برای تعویض از همان رنگ استفاده نموده اید. برای برخی از جوهر های غلیظ لازم است تا یک ساعت قبل از اولین پرینت بی حرکت بماند. بهتر است اجازه دهید که قبل از اینکه پرینتر بخواهد پرینت بعدی را انجام دهد کارتریج برای یک تا دو ساعت در پرینتر بدون حرکت بماند. در صورتی که سیستم شما قادر به شناسایی پرینترتان نمی باشد، طبیعی است زیرا برای مدت 10 دقیقه قطع می باشد.

 

How to Change an Ink Cartridge-Step-5
How to Change an Ink Cartridge-Step-5

مرحله ششم : توصیه می نماییم که درب پرینتر را ببندید. زیرا در برخی از موارد تا درب پرینتر را نبندید، پرینتر نمی تواند کار خود را به درستی انجام دهد.

 

How to Change an Ink Cartridge-Step-6
How to Change an Ink Cartridge-Step-6

 

احتمالا در این مقاله با نحوه تعویض کارتریج جوهر آشنا شدید. با توجه به اینکه برخی از کابران تجربه گذشته ای در رابطه با انجام و نحوه نحوه تعویض کارتریج جوهر ندارند، به همین دلیل توصیه یم نماییم که برای انجام این کار با متخصصان ما در تماس باشید و یا این کار را به صورت شارژ کارتریج در محل و یا ارائه پرینتر به تکنسین های ما با آدرس زیر مراجعه نمایید.

 

آدرس: تهران، خیابان کریمخان، خیابان ایرانشهر، کوچه نوشهر پلاک ۳۱

تلفن تماس: 02188324040

پست الکترونیکی: Info@aloocartridge.com

کانال آپارات الوکارتریج

به این مقاله امتیاز دهید post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonمشاوره فوری