علت خرابی پرینترهای hp

علت خرابی پرینترهای hp

یکی از مشکلاتی که صاحبان چاپ های محتلف دارند، این است که پرینتر آنان پس از مدتی استفاده دچار مشکل می شوند و به همین دلیل نمی توانند از چاپگر مورد نظر استفاده نمایند. آنچه ما در ادامه در رابطه با علت خرابی پرینترهای hp ارائه خواهیم نمود، تنها مربوط به مشکل پرینترهای hp نمی باشد و ممکن است برای سایر پرینترهای دیگر نیز صادق باشد. به همین دلیل اگر از نوع دیگر پرینترها استفاده می نماید، بهتر است با علت پرینت نگرفتن چاپگر آشنا شوید.

 

علت خرابی پرینترهای hp چیست؟

در ادامه به صورت تیتر وار به مشکلاتی که اغلب در پرینترهای مختلف به وجود می آید اشاره می نماییم و سپس علت های به وجود آمده در رابطه با مشکل پرینت نگرفتن فایل پی دی اف و یا عکس و… توصیحات لازم را ارائه می نماییم.

 

مقاله ما در رابطه با ارور کدهای پرینتر اپسون و رفع آن + ویدیو می تواند به شما کمک نماید.

 

گیر کردن کاغذ در چاپگر

علت های متفاوتی می تواند موجب این مسئله شود. یکی از علت های آن می تواند کاغذ نامناسب باشد. به عنوان مثال در صورتی که شما کاغذ مناسب با چاپگر خود استفاده ننماید؛ برگه مورد نطر نمی تواند از سینی عبور نماید و امکان چاپ را پیدا نمی کند.در این صورت شما با خطای Paper Jam مواجه می شوید. در این مورد توصیه می نماییم تعمیر و بازنمودن آن را به فرد متخصص بسپارید تا دستگاه مورد نظر را باز نموده و مشکل را برطرف نماید.

 

 تار بودن و یا ناخوانا بودن برگه های چاپ شده

یکی از  مشکل پرینترهای hp و سایر پرینترهای دیگر را می توان همین مسئله دانست که می تواند به وضعیت کارتریج شما مربوط شود. در صورتی که جوهر شما تمام شده باشد و یا درام کارتریج شما دچار مشکل شده باشد، این مسئله به وچود می آید. اگر این مشکل از تونر های شما باشد، می توانید به صورت موقت این مشکل را با تکان دادن کارتریج های مربوطه رفع نمایید و برای چند صفحه پس از آن می توانید برگه های مربوطه را چاپ نمایید.

دلیل دیگر علت خرابی پرینترهای hp  که موجب تارشدن برگه های کارتریج شده باشد این است که تنظیمات نرم افزاری شما برای چاپ پررنگ و کمرنگ به هم ریخته باشد و به همین دلیل بهتر است تنظیمات نرم افزاری خود را یکبار دیگر مشاهده نمایید. احتمالا تنظیمات پرینتر شما بر روی چاپ اقتصادی یا Economode باشد.

 

قیمت پایین پرینتر ها

قیمت پایین پرینتر ها
قیمت پایین پرینتر ها

یک حقیقت غیر قابل انکار وجود دارد که هر چقدر قیمت یک محصول افزایش می باشد، کیفیت آن به تبع پایین تر می رود . یکی از دلایل این مسئله می تواند همین موضوع باشد که شما دستگاه خود را به درستی انتخاب ننموده باشید. الیته این مورد می تواند با توجه به میزان استفاده شما نیز تفاوت هایی داشته باشد . به عنوان مثال عدم نگهداری درست و همچنین کارکرد نامناسبی که برای دستگاه خود دارید، این مسئله را به وجود می آورد.

 

عدم انتخاب درست مدل و نوع پرینتر

در صورتی که شما در طول روز برگه های زیادی را چاپ می نمایید؛ توصیه می نماییم که از پرینترهای تک کاربره استفاده نمایید. پرینترهای چندکابره به طور معمول از کیفیت پایین تری برخوردار می باشند و به همین دلیل استفاده شما از ظرفیت این دستگاه خارج می باشد و همین مسئله موجب می شود که عمر پرینتر شما کاهش یابد و همین مسئله را با عنوان مشکل پرینترهای hp شناسایی نمایید.

 

ویدیو نحوه شارژ کارتریج پرینتر تک کاره جوهرافشان XP-55 اپسون به شما برای شارژ پرینتر شما کمک کند.

خراب شدن کارتریج

شاید علت خرابی پرینترهای hp که برای شما به وجود آمده باشد، به دلیل خراب شدن کارتریج شما باشد. گاهی اوقا این مورد قابل تعمیر می باشد و در صورتی که به تعمیرکار ارائه نماییدف می توانید این مشکل را برطرف نمایید. گاهی اوقات ممکن است عمر کاتریج شما به اتمام رسیده باشد و یا اینکه بر اثر ضربه ای که به آن وارد شده باشد، امکان استفاده مجدد از آن وجود نداشته باشد.

 

استفاده از قطعات تقلبی و خراب

گاهی اوقات ممکن است یکی از قطعات پرینترها دچار مشکل شوند و به همین دلیل مشکل ایجاد شده در این رابطه باعث شود که سایر قطعات دیگر دستگاه شما نیز دچار مشکل شود و به همین دلیل نتوانید به درستی از دستگاه خود استفاده نمایید.

 

عدم سرویس دهی به موقع پرینتر

عدم سرویس دهی به موقع پرینتر
عدم سرویس دهی به موقع پرینتران بی

از دیگر علت خرابی پرینترهای hp که بسیاری از افراد ممکن است به آن بی توجه می باشند، همین مورد است که اغلب بسیاری از افراد به  توجه می باشند و همین مسئله موجب حرابی دستگاه آنان شود. هر چند وقت یکبار باید چرخ دنده های آن را تمیز و گریس کاری نمایید و همچنین گرد و خاک آن را پاک کنید. یک نکته مهم را مدنظر قرار دهید در صورتی که تجربه ای در این مورد ندارید و یا اینکه اطلاعاتی در این رابطه ندارید حتما این کار را به تعمیر کاران و کارشناسان مربوطه بسپارید.

 

تمام شدن جوهر پرینتر

شاید علت خرابی پرینترهای hp  تمام شدن جوهر افشان آن باشد. این مورد کاملا طبیعی است که پس از استفاده چندبار  و چاپ تعداد برگه های خاص ، جوهر آن به اتمام می رسد. البته در صورتی که شما نتوانید کارتریج های اصل را از کارتریج بدل تشخیص دهید، این مشکل بسیار پررنگ تر خواهد شد و قطعا این مورد تنها مشکل پرینترهای hp نخواهد بود.

 

به این مقاله امتیاز دهید post

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

Call Now Buttonخرید فوری